Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.7bit Ebon Schwarz


plastuch

Rekomendowane odpowiedzi

zabezpieczyles to czyms?? bo zaraz bedzie kupa. poleruj odrazu to na lustro czyms do alu. np mothersem i na to wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niczym nie malowałem tylko papier ścierny poszedł w ruch i lekko fareclą ;) tak myślałem ze sie będzie to utleniać. Dzieki że piszesz przepoleruje to jeszcze polerką mechaniczną i zabezpieczę ;)

Siema dotarły części do rozrządu, tak że na dniach działam z tym tematem , więc będzie spokój na jakiś czas. Z moimi przebiegami to i nawet na kilka lat :grin:

5190288d7f9a2d17.jpg

 

2a36291f975eeaae.jpg

 

A przy okazji napisze że wpadło lusterko od algola z fotochromem i grzaniem + "Carbon 5D" heh na osłony silnika. Od razu dodam że nie jestem zwolennikiem okleiny ale jedna z osłon była pęknięta. Postanowiłem ją skleić i nakleić folię gdyż miejsce naprawy było widoczne. Można było tez zrobić to hydro-grafiką ale pokrywa ona cale powierzchnie, a ja chciałem spróbować swoich sił z wycinaniem literek.

0e6a6eade648c4f1.jpg

 

8c14662bc83a1da5.jpg

Edytowane przez plastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło :)

Jeszcze te dwa gumowe łączniki zmień w jakieś w kolor, jakoś mi się kolorowe podobają :P

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :decayed: Może kiedyś Przemuś wymienię te łączniki, zestaw Samco kosztuje jakieś 650-750 zł tyle że te oryginalne "gumki" się do nich nie umywają :P Moje raczej szczelne więc w tym sezonie tego nie tykam :)

Edytowane przez plastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. cały zestaw:

m4uyEjPn-xok7Jq3c7vDaWQ.jpg

Mam znajomości w sklepie... myślę że zejdę poniżej 20zł :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastuch ..pod koniec wakacji bede miał gwint ze swojej na sell :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chce Zom! :wink: Daj cene i termin byle by nie na początku września bo mam dużą inwestycje czyt. Ślub i Wesele (swoje) :facepalm:

A w między czasie takie tematy się działy :

Start godzina 11:00

62961c47717ac5d3.jpg

 

212572380b2ab811.jpg

 

c3f70fa3bf581083.jpg

 

551a002d656fd8b0.jpg

 

951899f4ae0f4095.jpg

 

4738fb80579552d5.jpg

 

A teraz składamy puzzle w odwrotnej kolejności, oczywiście na nowych częściach :) Trzeba pamiętać że ślady po starej uszczelce usuwamy dokładnie, czyścimy papierem ściernym i odtłuszczamy. Dla pewności nową uszczelkę liznąłem z obu stron uszczelniaczem (zapomniałem nazwy ;) )

46a50e80a8960ac2.jpg

Tu przy okazji dobrego dostępu i wizyty kuriera DPD który dostarczył mi redukcje, zamontowałem filtr Pipercross. 3eba ogarnąć te przewody i zrobić osłonę termiczna, ale to już na spokojnie się zrobi z jakiegoś alu.

00519dc8184f4377.jpg

okolice Godziny 16:00

5a986139dcccc9ba.jpg

 

dcb0eaeae7d21033.jpg

 

Finał godzina 18:30

61e4aae8d405f190.jpg

Myślę że można to było zrobić dużo szybciej, tylko pytanie poco się spieszyć. Nie jestem mechanikiem robiłem to hobbistycznie dla przyjemności :) Więc wszystko na spokojnie bez nerwów. Z resztą nie siedziałem cały czas przy tym, sporo czasu przegadałem z Nosb-em bo wymiana była pod jego okiem.

Tu jeszcze ostatni strzał jak po wstępnym ogarnięciu przewodów siedzi filtr. Jeszcze wym tygodniu ogarnę to jak należy :decayed:

76271221603a705b.jpg

Edytowane przez plastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się że dość sprawnie poszło. Pewnie wprawiony mechanik skrócił by ten czas o jakieś 2-3h. Ale dla mnie to było jak sex z kobieta, nie chcesz kończyć ale w pewnym momencie czujesz że już boli :grin: W tym przypadku plecy :) Gdyby to była B5 to pewnie poszło by szybciej ale w C5 wyjąć lampy to przej*bana sprawa, zderzak też nie trzyma się tylko na 2-óch śruba ale jeszcze na 6-ciu nakrętkach po 3 na błotnik.

Edytowane przez plastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak samo z tymi śrubkami w B6. Ja w 1.9Tdi rozrząd robiłem dłużej. Ale pierwszy raz ściągałem zderzak, pas przedni, no i rozebrałem rozrząd. Kilka godzin męki na kolanach ale jaka satysfakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaster, a masz 1be ? jak masz to możemy się zamienić i mi dopłacisz złotem ;)
Ja planuje jakoś pod koniec wakacji, może wrzesień połowa. Ogólnie wszystko z mojej fury będzie do wzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jakie to amorki ale springi są czerwone wiec to na pewno nie seria :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1be miało czerwone amory i czarne springi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


byle by nie na początku września bo mam dużą inwestycje czyt. Ślub i Wesele (swoje)

To tak na zapas, szczęścia Wam i pozdrów Asie :) (znam) :decayed:



Gdyby to była B5 to pewnie poszło by szybciej

Oh jak miło to słyszeć :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pozdrowię Ją :thumbup1:


Gdyby to była B5 to pewnie poszło by szybciej

Oh jak miło to słyszeć :polew:

Było by szybciej, przez 6 lat robiłem wszystko sam przy B5 więc nie pieprzył bym się z każdą śrubką jak matka z łobuzem :grin:

Edytowane przez plastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyprowadzaj :decayed:

Raguś po kodzie z wlepki bagażnika zawieche mam komfort i do tego te czerwone springi... ;)

 

11794286_749795505148966_804977187744020

 

Wreszcie dotarł do mnie grill i zamek z Allroad, także jaram się :grin: Tylko teraz chrom out i będzie :jerk:

 

Dobra Pany zmontowałem to i potrzebuje waszej rady znaczek chrom czy czarny (a mam tego pod dostatkiem więc mogę zmieniać)?? Dodam że na dniach te listwy pod reflektorami idą na czarno :)

 

 

Edytowane przez plastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem wszystko w czerni, ale jakoś po chwili mi się już nie podobało :P

teraz dałem ramke w czerń, a znaczek kupiłem nowy w chromie i jak dla mnie efekt zeje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...