Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regularnie włącza się lampka Oleju


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak olej przez poprzedniego właściciela był wymieniany co +/- 12 miesięcy. Sam wymieniając olej poprzedni wyglądał prawie jak z bańki włalismy bo do starej banki bo chcieliśmy zobaczyć ile go było czy też ile go ubyło było go około 3.6 l.

Wracając do mojego problemu to 4 razy się to stało a os tego momentu mam już następne 250 km zrobione wiec sytuacja była dziwna. Sami doszliśmy do wniosku ze jeśli to się jak się znów to powtórzy to sprawadzamy ciśnienie ściągamy miche sprawdzamy pompę oleju wiem wiem jest zebatkowa, czyścimy smok i miskę. Jeśli dalej to wymiana czujnika ciśnienia a na samym koncu płukanka i ponowne czyszczenie miski. O płukankach mam złe zdanie.

Co do mojej jazdy ja przyzwyczajony z diesla to 1800-2000 zmiana. A kontrolka zapaliła się 4 razy od tego momentu 250 wczoraj dziś 20 km i nic. Przy mojej jeździe teraz to za 3 miechy wymiana oleju znow.

Będę kontrolował na bieżąco teraz jak coś będzie nie tak to tak jak wyżej napisałem

Edytowane przez jklgleiwitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzis problemu nie rozwiązałem.. Przyznam szczerze, że nie sprawdzałem czujnika bo po prostu nie wiem jak sie do niego dobrać.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik cisnienia obok filtra oleju, odkrecasz zbiornik plynu chlodniczego i wszystko jak na dloni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zerknąć zaraz ;)
Można go odkręcić i ew. przeczyścić i wkręcić raz jeszcze czy adaptować ją będzie trzeba? odpinać aku czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego tematu. Wymieniłem olej po tym 5w40 fakt wypłukal on trochę syfu ale ogólnie w środku czysto było. Jako że posiadam miernik ciśnienia zalalem znów nowym olejem i założyłem nowy filtr i wszystko znów fajnie około 600 km zrobione i problem znów. Rozgrxalem silnik i jak problem zaczal wystepoeac mierze ciśnienie na wolnych obrotach 1.5-1.6 bara na wyższych(3000) ładnie rośnie juz nie pamiętam dokładnie wartości. Wiec stwierdziłem ciśnienie jest ok, olej nie ucieka nigdzie wiec pewnie czujnik jako ze była niedziela to jedyny sklep jaki otwarty z częściami był w okolicy to na giełdzie samochodowej. Pojechałem kupiłem czujnik ciśnienia wymieniłem i wszystko odpukać działa jak nalezy w tym tygodniu będę jeździł trochę po mieście wiec będę wiedział czy pomogło.

Nie wiem czy kolega rozwiązał problem, ja do czujnika dostawałem się od dołu.

Cena czujnika 17.50

Edytowane przez jklgleiwitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...