Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimny silnik, pierwsza sekunda po odpaleniu - dzwięki.


Jigsav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, mam taki problem..a mianowicie nabylem niedawnymi czasy a4 z silnikiem 2.8.
Rzecz dziwna dzieje się tylko w zimny dzień, po nocy rano czy tez wieczorem po calym dniu stnia - po odpleniu pieca, przez pierwsza sekunde słychac dosc intensywny jak by to nazwac stukot, bądz dzwięk przypominajacy przejechanie grubym łańcuchem po obudowie..bardziej z prawiej strony przy głowicy stojac na wprost silnika.
Przypadłosc dzieje się tylko i wyłącznie przy temp ok. 3C(no chlodno musi byc :P)jak wspomnialem po długim staniu bez uruchomienia.
Gdyby zapalic silnik - zarechocze i odrazu go zgasic, po czym ponownie odpalic to dzwięku juz nie ma jest cisza.
Dodam ze jest instalacja LPG, rozrzad był robiony 20tys. temu.

Czy ktoryś z kolegów spotkał się z takim problemem i poradził by ktos gdzie szukać przczyny?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest po prostu kwestia tego że przez pierwszy moment na górze nie ma jeszcze oleju i zanim pompa pchnie go do góry to słyszysz po prostu głowicę która zapracuje na sucho?

Niech jeszcze inni się wypowiedzą ale ja bym tak obstawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dzwięk przypominajacy przejechanie grubym łańcuchem po obudowie.

A sprawdzałeś łańcuszek rozrządu i napinacz? Może już jest zużyty i uderza właśnie po obudowie ?

Potem ciśnienie oleju rusza napinacz i już jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego wlasnie nie widzialem i nie mialem w rękach...bedzie sie trzeba tam dogmerać. A co do tego ze zapracuje na sucho zanim pchnie olej, to troche jest za glosny ten chalas jak na takie cos bo slychac go donosnie ze zwraca konkretnie na siebie uwage.

ktos jeszcze z uzytkowników 2.8, mial podobnie??

postaram się rano nakrecic filmik przy pierwszym odpaleniu po nocy z tym dźwiękiem, byc moze bardziej to nakresi o co mi chcodzi.

Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Jigsav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słychać łańcucha jak się obija o klawiaturę na ciepłym silniku , to daj sobie spokój :wink:

Wejdz sobie s mój temat z wymiany , tak wyglądał napinacz jak było słychać łańcuch na ciepłym silniku.

A to nie jest po prostu kwestia tego że przez pierwszy moment na górze nie ma jeszcze oleju i zanim pompa pchnie go do góry to słyszysz po prostu głowicę która zapracuje na sucho?

Niech jeszcze inni się wypowiedzą ale ja bym tak obstawiał

Dokładnie taka kwestia :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam teorię poprzedników, u mnie jest to samo nawet się tym przejmowalem kiedyś ale teraz nie zeracam już na to uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poobserwowalem jeszcze te chałasy, no to dla uspokojenia się, skomentujcie proszę czy dźwiek jest ok czy tez niebardzo.. tutaj zarzucam filmik co chrupie i jak cichnie :) - https://www.youtube.com/watch?v=2haZgBrwsQc

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda tak samo - przy odpalaniu w zależności czy zimny czy ciepły. Ogólnie sprawa wygląda tak: jeżeli nie słychać go przy normalnej pracy silnika to nie ma się czego obawiać. Jeżeli bardzo chce Ci się to naprawiać koszt napinacza od 500 do 700 z łańcuszkiem i uszczelkami. Proponuję wymienić jedynie okładziny (ślizgi) i nie będzie gwarancji czy to będzie działać. Potrzebny ściągacz. Zobacz sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jak zapali i to ucichnie to potem juz cisza jest, zadnych szmerów chrupań itp, to tylko przy odpaleniu jest po nocy czy tam postoju dlugim, w zaleznosci jak zimno to tak głosno sie odezwie. chrupnąć chrupnie zawsze, bo jednak zaobserwowalem ze nawet tak przy 15C tez cos szmernie i za moment cisza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, niedawny nabytek w sumie ta audianka, upiła troche to dolalem jej mobila 2000 10w40 polsyntetyk. zamiar mam zmienic caly olej na wlasnie taki..jakies porady co do tego?? zastosowac inny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...