Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czarny dym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ostatnio zauważyłem że auto zaczęło kopcić przy przyspieszaniu na czarno.Na postoju nie dymi , nie wiem czy robić wtryski czy szukać czego innego?

Opublikowano

Tak se myślę, że fora i głupota na nich panująca to jest świetny nakręcasz biznesu dla mechaników i producentów części.

Opublikowano

Niestety to może być zbyt wiele różnych czynników, ale jak chcesz to tak możesz wymieniać wtryski skoro tak sądzisz :-)

Wg mnie nie potrzebnie, ale jak uważasz. Zapraszam do dobrego diagnosty w okolicy, zostaw mu kilka dych i będziesz wiedział od czego zacząć bez zbędnego wróżenia :-)

Edytowane przez QaDo

Opublikowano
  • Autor

Nie jestem przekonany czy to wtryski,podejrzewam że kopcenie może być efektem dodania dodatku do paliwa.Wyjechałem 50L i zatankowałem - kopci trochę mniej.

Zrobię jeszcze raz tak samo i wtedy podejmę decyzję.Nawiasem mówiąc,wtryski i tak zrobię wraz z rozrządem i sprzęgłem,zamierzam go stuningować do ponad 300kM i ok 600NM. marcin4x4 -milczenie jest złotem.

Edytowane przez sleza

Opublikowano

marcin4x4 -milczenie jest złotem.

Pewne rzeczy cenią się jeszcze bardziej, by Cie nie obrazić przemilczę które. Wybacz ale na każdym forum samochodowym, w każdej marce, w każdym typie turbo diesla, za problem czarnego bąka w pierwszej kolejności nikt nie obwinia wtrysków.

Odpowiadając na Twoje pytanie opcja druga.

zamierzam go stuningować

:decayed:

Na szybko policzmy: kiety ~3000 zł, wtryski ~7000 zł, sprzęgło plus regeneracja 2masu (~1000-1500 zł) plus robocizna czyli mamy jakieś 13-5 tyś zł Teraz zaczynamy tuning...

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

13 tys??? i w tym regeneracja dwumasu? To tak jakbys motor wyciagał do wymiany rozrzadu i uszczelniacza wału nie wyminil bo jeszcze nie cieknie tylko sie dopiero ślimaczy za 130 zł

Opublikowano

Sprawdź kolego świece na sam początek mój tak samo dymił na czarno a świeczki były popalone .. później lukaj na olej i sprawdz na vagu jak twoje wtryski się mają może wtedy więcej się czegoś dowiesz nim zaczniesz zmieniać podzespoły

Opublikowano

Co maja świece do dymienia przy przyspieszaniu???? :facepalm:

Opublikowano

Niewiem ale u mnie jak kopcił tak przestał

Opublikowano

13 tys??? i w tym regeneracja dwumasu?

Nie stykanie ?

Opublikowano

Czytałeś drugie zdanie?

Opublikowano

Panie w 2.0 tdi wydałem na regeneracji turbo dwumas sprzęgło hamowanie większe itp elementy przygotowujące do zwiększenia mocy i program z wycinka dpf około 11tys zł . A ty chcesz wtryski jeszcze i inne badziewie .

Edytowane przez rodzyn889

Opublikowano

Czytałeś drugie zdanie?

Si, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem :P zapomniałem o dymie, więc przy pechu do ceny jeszcze trzeba dorzucić turbo.

Tu już nawet nie chodzi o cenę tylko na głupa wymianę czegoś co może być w 100% sprawne.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

15k jest do zaakceptowania ,najwyżej kupię żonie skuter zamiast samochodu:)

Edytowane przez sleza

Opublikowano

Spokojnie w 10 sie zmieścisz, nie dramatyzujmy.

Opublikowano

Spokojnie w 10 sie zmieścisz, nie dramatyzujmy.

Z tuningiem tak (i to na luzie), ale nie z wymianą wszystkiego jak leci.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

O tym pisałem, poza tym pisał ze 3 wtryski ma wymienione niby

Opublikowano

poza tym pisał ze 3 wtryski ma wymienione niby

Hmm nie zauważyłem.

Edytowane przez marcin4x4

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Po dwóch tankowaniach wciąż kopci,choć trochę mniej. Wkurzyłem sie i kupiłem Allroda 2.7 w benzynie a starej oddałem a4.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I problem pozostał :nabijasie: w rodzinie!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.