Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarny dym


sleza

Rekomendowane odpowiedzi

Kobita była dzisiaj na wymianie oleju w Audi,powiedzieli ze kopci bo ma wyciętego DPFa.Po pracy skatowałem troszkę autko i jakby sie tłumiki przeczyściły:) Kopci tylko jak ostro przyspieszę ale generalnie jest już OK.

Edytowane przez sleza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma dpfa nie znaczy że ma dymić, zwłaszcza 3.0.

Mój nie dymi … tylko zostawia czarną chmurą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój po wymianie wtryskiwaczy nie dymi przy pełnym bucie ( bez DPF ), ale jak zamulony jazdą w mieście to puści od czasu czarną chmurę! :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to racja, jak dziadowanie to smród i dym... no ale gdzie auta przewietrzać... drogi to wertepy a gestapo nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze przypuszczenia się sprawdziły,szlag trafił wtryski ! Dobrze za posłuchałem głosu rozsądku i pojechałem do serwisu. Wtryski aż ciekły i zarosły.Czarny dym to tez mogą być wtryski!!! Teraz to nawet dymka nie puści,najlepsze jednak jest to, że spokojnie mogę się udać do Ecuproject!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie to stwierdzili? Maja maszyne do pomiarów pracy wtryskiwaczy?. Sprwdzili Ci takze denka tłoków czy nie sa nadpalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stwierdzili to w serwisie ,jednym z najlepszych serwisów układów zasilania:)Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem,nigdzie nie napisałem że w serwisie Audi.

Tak na marginesie to co napisałem wcześnie nadal jest aktualne"milczenie jest złotem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniałem w autoryzowanym serwisie ukł. zasilania i również nie w AUDI. Ale podtrzymuje to, że i tak trzeba patrzeć wszystkim na ręce, bo pomyłki zdarzają się dosyć często i to nawet najlepszym! :confused4:, np. myląc kolejność adaptacji wtryskiwaczy!!!!!!!!!!!!!!! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wróciłem od mechaniora z nowymi wtryskami i wydaje mi się ,że auto jest jakby słabsze jak przed wymianą,ale może to tylko złudzenie albo może ja miałem jakieś nadzieje,ze po wymianie auto dostanie dodatkowego kopa.Chyba że coś mechanik spieprzył przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczułem od razu lepszą kulturę pracy :banan: Jak odpalił to inny silnik :)

Sprawdź kolejność kodowania wtryskiwaczy na VCDS. Czy kody do danego wtryskiwacza są wprowadzone prawidłowo!!!

PODSZYBIE

3 6

2 5

1 4

PRZÓD AUTA

Pomimo lepszej kultury silnika miałem zamienione kody 4 na 6 i odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz troche jasniej napisac jak mam to sprawdzic?Mam vcds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to chodzi o to?

STORED VALUE NEW VALUE

7R8Z8II 7R8Z8II

71RV8SI 71RV8SI

7SZ1CII 7SZ1CII

712PDNI 712PDNI

8R1IFNI 8R1IFNI

81IIFSI 81IIFSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kody wtryskiwaczy to znajdują się patrząc od góry na kołnierzu!

Natomiast jeżeli kolejność i kody znajdujące się na wtryskiwaczach pokrywają się z tym co pokazuje VCDS to jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...