Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Błąd 17535


fukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od jakiegoś czasu mam problem po porannym rozruchu. Kiedy silnik jest zimny, na biegu jałowym, obroty lekko falują, a przy próbie ruszenia auto się dławi i nie chce jechać. Dzieje się dopóki silnik dosłownie lekko się nie nagrzeje. Dodatkowo czasami podczas stania np. na czerwonym lub w korku czuć wyraźne, pojedyncze szarpnięcia silnika. W związku z początkowym brakiem błędów wyczyściłem przepustnicę, co odrobinę pomogło. Ostatnio wyskoczył błąd 17535 i tu moja prośba o pokierowanie "co i jak" z tym fantem zrobić :) Wiem, że logi ale jestem lekko zielony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd mówi o zbyt bogatej mieszance paliwowej. Przyczyn mże być wiele. Sprawdź słynny już zawrek odpowietrzenia skrzyni korbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawidłowo jesli chodzi o korekcje w 032, to jest po jeżdzie na lpg? czy na pb? sprawdz jak jest po jeżdzie na samym pb bo nie wiadomo czy jest problem z autem czy z instaalcja gazową, do tego logi dynamiczne by sie przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie odbyło się na samym PB po całodziennym postoju (odpaliłem na zimnym i w czasie testów auto się nagrzało do 90* z tego co pamiętam). Dziś trochę pojeżdżę na PB i zrobię kolejny test. Z tymi dynamicznymi to nie bardzo wiem jak je zrobić...:/


Zrobiłem dzisiaj testy sond lambda po jeździe na samym PB i wygląda na to że są OK. Błędu w pamięci również nie ma. Poniżej fotki z testów wykonanych na podstawie tej podpowiedzi http://forum.vw-passat.pl/threads/129394-Diagnostyka-sond-lambda-i-katalizatora-1-8T

http://tufotki.pl/xSsgy/podsumowanie

Edytowane przez fukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne z kanałow 002+033, 020+118, 003+115 na pb i będzie wiadomo czy coś jest nie tak, masz vaga wystarczy kawałek drogi i to wszystko, logi na 3 na pełnym gazie od 1500 obr do 6500 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to musi być podpięta żeby ECU nie wariowało, czy się mylę? Możesz powiedzieć które wskazania są złe i czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99% pewny że tak, w poniedziałek zadzwonię do swoich gazoników i dopytam. Jeśli jest to o czym to świadczy? Instalacja LPG zakłóca pracę PB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK popatrzyłem dziś pod maskę. 1 sondę widzę - po lewej stronie silika nad katem. Nie widzę natomiast by coś było do niej dołączane "na lewo".


Czy mój problem może być spowodowany uszkodzeniem napinacza faz rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziles ten temat z sonda? Najpierw piszesz ze ppdpieta potem ze nie, czy cos jest podlaczone raczej nie zobaczysz przy samej sondzie, predzej przy wtyczce lub gdzies przy wizace silnika, a z napinaczem co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest podpięta.


Napinacz zasugerował kolega ponieważ przy starcie słychać wyraźny zgrzyt jakby z tylnej górnej części silnika + chrobotanie przez kilka sekund. Nie zwracałem na to uwagi bo mechanik stwierdził, że to rozrusznik nie odbija czy coś w ten deseń i żeby póki co się tym nie przejmować. Ten napinacz faz rozrządu to podobno dość częsta usterka w tym silniku i może powodować złe dawkowanie paliwa. Nagrałem ten dźwięk ale nie jest zbyt dobrze słyszalny https://vid.me/CuvX


Wczoraj wymieniłem świece i dzisiaj rano był ZONK - auto po odpaleniu od razu gasło. Po nagrzaniu było ok, wczoraj po wymianie też ok więc nie wiem o co chodzi :/


nikt nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napinacza to jesli to tylko chrobot 1-2sek po odpaleniu to normalne w tym silniku, a już napewno nie powoduje złego dawkowania paliwa, pytanie czy jak robiłeś logi dynamiczne kasowałes przed nimi błędy żeby skasować złe korekcje od lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak błąd był wykasowany. Od kilku dni wywala go "czekiem" na desce (wcześniej był tylko w pamięci ECU bez sygnalizacji na desce). Dodatkowo problem z gaśnięciem tuż po zapaleniu po wymianie świec (?) nie ustał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...