Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwiek przy odpalaniu silnika -zimny


peszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy odpalaniu silnika przez ok sekunde słychac takie dziwne yyyuu - domyślam sie że jest to spowodowane tym że na początku nie ma oleju na elementach i stąd ten odgłos. Występuje to tylko gdy auto dłużej postoi czyli gdy olej spłynie, przy każdym kolejnym rozruchu tego nie ma. Chciałbym dopytać czy to normalne bo w ASO zapewne powiedzą że tak;) a to pierwsza moja benzyna. Mam nagranie tego dźwięku przy odpalaniu tylko nie wiem jak to wstawić do posta.

Druga sprawa która mnie nurtuje to po wyłączeniu silnika chyba jest to tylko po tym jak jest już rozgrzany przez ok 2 min coś cicho buczy - tak jak by jakiś sterownik albo coś pracowało (nie wentylator chłodnicy) - czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Druga sprawa która mnie nurtuje to po wyłączeniu silnika chyba jest to tylko po tym jak jest już rozgrzany przez ok 2 min coś cicho buczy

Buczenie po wyłączeniu jest tu standardem, jak najbardziej normalne, drugi odgłos trzeba by posłuchać, wrzuć filmik na Youtube i podrzuć linka - najprościej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa która mnie nurtuje to po wyłączeniu silnika chyba jest to tylko po tym jak jest już rozgrzany przez ok 2 min coś cicho buczy

Buczenie po wyłączeniu jest tu standardem, jak najbardziej normalne, drugi odgłos trzeba by posłuchać, wrzuć filmik na Youtube i podrzuć linka - najprościej

Podaje link do filmu https://youtu.be/zDPeOTSNRc4 , dwa razy nagrany start silnika. Chodzi o dźwięk w 1 i 4 sekundzie. Pokazałem dziś nagranie w ASO ale poczekam z informacją co wy o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brzmi to jak kiepsko odbijający bendiks rozrusznika, tylko dziwne że masz to tylko przy pierwszym stracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym silniku jest ale jeśli tak to może wina pompy SAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i nie brzmi to jakoś groźnie i właśnie przy pierwszym odpaleniu. I nie wiem jak u was ale jak oglądałem kilka b8 to też taki dzwięk był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie myślałem podobnie jak Andy. Ale to raczej jest budowanie ciśnienia na railu albo układzie wspomagania. Ale od dwa trzynaście wspomaganie jest elektryczne. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie myślałem podobnie jak Andy. Ale to raczej jest budowanie ciśnienia na railu albo układzie wspomagania. Ale od dwa trzynaście wspomaganie jest elektryczne. :eusathink:

Gość z ASO powiedział że to prawdopodobnie własnie powstawanie jakiegoś ciśnienia w układzie -- i jeśli nic sie nie dzieje innego to jest ok - nie zapytał mnie jaki to rocznik powiedziałem tylko oznaczenie silnika

Być może ten typ tak ma, audison88 potwierdza - ale uspokoiłbym sie gdyby mi np w ASO odpalili inny taki samochód z takim silnikiem dla porównania. Akurat nie mam nikogo znajomego z tym motorem i podobnym rocznikiem.

Edytowane przez peszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z ASO powiedział że to prawdopodobnie własnie powstawanie jakiegoś ciśnienia w układzie -- i jeśli nic sie nie dzieje innego to jest ok - nie zapytał mnie jaki to rocznik powiedziałem tylko oznaczenie silnika

Być może ten typ tak ma, audison88 potwierdza - ale uspokoiłbym sie gdyby mi np w ASO odpalili inny taki samochód z takim silnikiem dla porównania. Akurat nie mam nikogo znajomego z tym motorem i podobnym rocznikiem.

U mnie kolego jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to występuje, raczej jest to normalne. Nie ma się co nad tym rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...