Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o sprzęgło


kkrzysiekk555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, mam pytanko dotyczące sprzęgła. Kupiłem moją taczke 7 miesięcy temu, ma dzisiaj 162.000 przejechane i odkąd go mam sprzęgło bierze mi ok 2cm od góry, praktycznie na dotyk moge zmienić bieg. Powiedzcie mi, ile mniej więcej wytrzymuje sprzęgło i dwumasa w tym silniku. U mnie raczej siedzi jeszcze oryginał. Mój styl jazdy spokojny żadko kiedy ciągne go wyżej niż 2500 obrotów no ale wiadomo raz na jakiś czas się depnie. sprzęgło się nie ślizga, dwumasy raczej nie czuć, żeby coś szarpała. I czy jak coś to sprzęgło Sachs albo Luk jest dobrym rozwiązaniem do tego silnika??? czy to wysokie łapanie jest urokiem wysprzęglika w tym modelu czy po prostu już tarczy nie ma. Kolega w takiej samej a4 tylko 1.9TDI mówi, że też ma bardzo wysoko i mówi, że tak już od 3 lat i jeździ.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez kkrzysiekk555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie sprzegła w audi biora u gory , luk czy sachs to dobry wybor brac to któro wychodzi korzystniej, jesli dwumasa sprawna uderz do kolegow z forum maja dobre ceny na zestawy sprzegła, mozesz tez załozyc od tdi awx, ciut drozsze ale lepiej kleii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się też się tym martwiłem po kupnie samochodu ale do tej pory jest tak samo a mam swoją ponad pół roku i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem ostatnio sprzęgło i odrazu po wymianie łapało w połowie, ale jak troche pojzdziłem to znowu sie tak stało ze bierze u gory. Jak nie masz problemów z wbijaniem biegów, przede wszystkim 1 i R itd to wg. mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...