Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brzęczenie z okolic zegarów(deska rozdzielcza)A4 B7 1.9TDI


monterco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.od 5 miesiecy jestem posiadaczem audi a4 b7 avant 1.9 tdi .ostatnio zauważyłem dziwne brzęczenie z okolicy zegarów ewentualnie bocznej lewej kratki nawiewu w zakresie obrotów około 2000.poniżej i powyżej tych obrotów to brzęczenie ustępuje.jest to dość irytujące do tego stopnia ze ostatnio uderzyłem pięscią podczas jazdy nad tą kratką i na chwile te dzwięki ustąpiły.może któryś z kolegów miał podobny broblem.z góry dziękuje za pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny ale mam wrażenie ze to z okolic słupka miedzy przednią szybą a drzwiami kierowcy. Irytuje mnie to jak ....

Moze ktoś wie co moze tak brzęczeć?

Edytowane przez manian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ale wydaje mi się że to z powodu zmęczonego głośnika który tak sobie brzęczy ewentualnie na osłonie tegoż właśnie głośnika pojawił się luz. Drzwi kierowcy są najczęściej używane i przez to pojawiają się luzy na różnych elementach z lewej strony. Czy to brzęczenie ma miejsce w czasie grania radia? Zakres obrotów mówi tylko o tym kiedy elementy wpadną w rezonans, pewne jest jedno samo raczej nie przejdzie i trzeba rozbierać i sprawdzić spasowanie. Najlepiej na postoju dopasować obroty do momentu aż plastiki będą brzęczeć i palcami dociskać i sprawdzić co jest źródłem hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak przez jakąś puszkę która byla podczepiona do włącznika świateł, latała sobie jak chciała i to ona wydawała takie dźwięki, przymocowałem to jakoś i już nie ma problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźne manetki (zużyte) też potrafią brzęczeć od drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cza było kupic benzyniaka to by nie brzęczało;) a tak na serio to też mi coś świerszczy w okolicach 2000obr/min z okolic zegarów ale tylko podczas jazdy (przy przyspieszaniu i schodzenia z obrotów) bo na biegu jałowym cisza :kwasny: narazie mam ten problem od tygodnia nie wiem czy to od zmiany temperatury czy ''wychechłania'' jakiegoś plastiku. Temat bede śledził bo tak szybko pewnie się tym nie uporam pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...