Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap 2.0 na 1.8t


Mateuszek1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejdę od razu do temat, chciałbym zasięgnąć porady w sprawie swapu, konkretnie 2.0fsi na 1.8t.

Co oprócz kompletu silnika, skrzyni, sterownika, wiązki oraz osprzętu itd potrzebowałbym do tego typu operacji, czy zawieszenie oraz mocowania zostają takie samo, oraz czy dużo problemów byłoby z zmontowaniem tego do kupy, jak z podłączeniem elektryki?

Dodam również że mam dostęp do silnika od passata b5 dokładnie APU, dało by to rade wsadzić do A4 B6 ?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech, 1,8 ma podwójny. Też się nosiłem z takim zamiarem ale koszta i ogrom pracy... Podleczylem silnik nafta i modem i jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najrozsądniejszym wg mnie sposobem jest kupno angola np passata b5 z tym że silnikiem, i przeszczep wszystkiego czego potrzeba, nurtuje mnie tylko pytanie czy aby na pewno da sie po prostu wyciągnąć silnik z paska i włożyć do a4. wiadomo że wydech bd inny ale czy mocowania zgadzają sie miedzy 1.8 a 2.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie, czy silniki alt w innych autam (passat, a6) tez borykaj sie z braniem oleju? I zaleceniami producenta co do long life?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest ten sam silnik, tylko wkładany do innej budy. Jeden silnik, te same bolączki i problemy.

Co do SWAPu trzeba by przejrzeć ETKE i zobaczyć dokładnie czy są te same poduchy silnika itp...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli silnik (SAM SLUPEK) np z passata powinien bez problemu pasowac do naszej a4. Chodzi mi o to, gdy bym kupil slupek z a4 to jest wieksze prawdopodobienstwo ze byl eksploatowany w long life, niz np silnik z passata. Dlatego sie pytam czy w innych markach maja ten problem z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...