Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik oraz dodatkowe zegary.


Karas3105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z licznikiem a konkretniej chodzi o to, iż w trakcie jazdy w nocy licznik fajnie świeci lecz ni widać wskazówek. Nie widać ile się jedzie, jakie obroty. W pliku dodam zdjęcie licznika bo nie jest to według mnie org. Drugie pytanie to posiadam dodakowe zegary wskazujące ciśnienie doładowania, ciśnienie oleju oraz temp wody. No i idzie jakoś wyłączyć dźwięk w tych zegarach? Po wymianie chłodnicy oraz robienia głowicy temp wody mruga i nie wskazuje temp. Kable są okey, czy trzeba jakoś to kalibrować albo coś? Zdjęcia zegarów w pliku.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e59952655a14cb58.htmlLicznik

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6442f1e2fed6602e.htmlZegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary może i są oryginalne ale ktoś wymienił tarczki :doh: na zegarach bo z tym to nie ma problemu. A czy podświetla Ci pozostałe wskazówki od temp oleju i aku?? Najlepiej jak by Ci sie udało zrobić zdjęcie bez lampy żeby było widać podświetlenie zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i idzie jakoś wyłączyć dźwięk w tych zegarach? Po wymianie chłodnicy oraz robienia głowicy temp wody mruga i nie wskazuje temp.

Przy przekręcaniu kluczyka (zapłonu) przytrzymaj bolce w zegarach - nie będą darły ryja już do następnej przerwy w prądzie. :D

Musisz sprawdzić połączenia czujnika wody do zegara albo jego zasilania.

Może wystarczy podociskać wtyczki, może jest gdzieś przerwany lub niepodpięty po tych całych naprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpoczatku miałeś taki efekt czy dopiero teraz tak Ci sie stało? Bo ty masz licznik z fisem czyli wiadomo ze masz w nim juz diody a nie żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zakupiłem. Czyli tylko rozebranie licznika i przelutowanie diod pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już przy nim grzebał. Może coś zawalił i wskazówki nie świecą np.zimne luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że albo są zaślepione np. taśma izolacją bo ktoś chciał mieć taki efekt albo tak jak kolega wyżej mówi. Jedynie co Ci pozostaje to wyciągnąć i rozebrać licznik tylko nie przekręcaj zapłonu dopóki do końca nie włączysz bo Ci poduszki się zaświeca a to do skasowania vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. W wolnej chwili zdemontuje licznik i zobaczę co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ktos przy demontazu zerwal ze wskazowek te czarne plastiki a potem je kleil i ten klej przeslania swiatlo z diod. Taką mam teorie, bo sam tak kiedys zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek95 Mógłbyś zaznaczyć o które czarne plastyki chodzi? O te środkowe pod którymi są wskazówki? Najlepiej jakbyś zaznaczył na zdjęciu o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...