Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Radia na Niefabryczne Podłączenie Kompletne+ Antena


Paolo1988

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że przewaliłem trochę forum a co kolwiek znaleźć tutaj jest sporym wyzwaniem to proponuję aby wszyscy wypowiedzieli się w tym temacie w sposób jaki zamontować nie fabryczne radio 2 dinowe do systemu z tak zwanymi antenami bocznymi czyli ze sprzężeniem zwrotnym (takie posiadam).

Radio które zamontowałem to Pioneer Avic D3 z Navi.

1. Kostki czarna 8 pin ( zasilanie),

2.brązowa 8 pin (głośniki przód)

3,czarna kostka z podłączeniem can + tylne głośniki+sub

4.wtyczka antenowa standardowa

5.mała okrągła wtyczka prawdopodobnie druga do anteny

Metodą prób i błędów podłączyłem radio nie potrzebując żadnych emulatorów do wtyczek.

1 Kostka czarna zasilanie posiadała u mnie 3 piny czerwony brązowy i cienki bodajże zielony podłączamy Czerwony+ radio brązowy- radio, zielony nie wiem i żółty z radia po stacyjce+

2. Kostka brązowa mamy w niej 4 piny pasuje tak samo jak czarna p&p dokładamy do niej 4 piny

3. Kostka z iso i subwooferem- obcinamy kable zostawiając 2 pomarańczowe bo to linia can oczywiście nie będzie nam wyświetlać nie oryginalne radio na fisie.- Grubszy biały podłączamy do remote w radiu( wzbudzenie wzmacniacza tył),

cieńszy biały szukamy lewy czy prawy kanał i tak samo z drugim ciemnym podłączamy do dołożonych pinów w brązowej wtyczce plusy, zostaje nam podwójny brązowy jest to wspólna masa sóbwoofera zostawiamy

zmostkowaną i dajemy do masy jednego z dokładanych kabelków z brązowej kostki polaryzacja minus. Zostaje nam 1 masa z kanału w brązowej kostce- nie podłączamy jej gdyż zrobi się sprzężenie we wzmacniaczu.

Dajemy fader na przód +4+5 i gra bardzo dobrze. Nic nie zniekształca nie jest za cicho gra równo. U mnie gra bardzo dobrze.

4.Zostaje szkopuł z anteną i tutaj jestem w trakcie gdyż jak na razie mam tylko szum po podłączeniu standardowej wtyczki z punktu 4-tego.

Edytowane przez Paolo1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie kolegi wyzej, czy kolega poradzil z problemem anten

czy ktos moze na 100% powiedzieć czy nie ori radio mozna skutecznie spiąć z antenami zeby radio odbieralo tak krystalicznie jak w symphony 2

czy tez mozna na zawsze zapomniec o tym systemie bo wszelkeigo rodzaju sreparatory i adaptery w zyciu nie pomoga i pozostaje postawic na dachu zwyklego bata ktoryw miare bedzie lapal stacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...