Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria ABS-u ;(


xdaniosx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj problem to brak ABS-u, świeci sie kontrolka ABS i mruga wykrzyknik. Problem pojawial sie sporadycznie i zazwyczaj wylączenie i uruchomienie ponowne silnika pomagało. Na kompie okazało sie ze to błąd : Przekażnik elektrozaworów ABS. Mam pompe o ozn. 8D0614111 bez ESP. Czy za problem mogą odpowiadac te dwa przekazniki ?? Help me !

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60db39a69e3845ad.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8dfd3ef748dbe031.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na kończący się sterownik pompy abs.Miałem podobnie raz paliły mi się te lampki raz nie ,jakiś czas to trwało aż zapaliły mi się na stałe i wtedy nie można było połączyć się już za pomocą vag-a ze sterownikiem abs.Wymiana sterownika i jest oki.

Sterownik znajduje się przy pompie abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na pewno czujnik.od kilku dni mam dokładnie tak samo.musze posprawdzac te czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Mi sie laczy z kompem , ale bledow na czujnikach nie pokazuje. Da sie jakos te czujniki sprawdzic np.miernikiem ? Ewentualnie sterownik pompy da sie kupic osobno czy szukac nowej pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wtyczka od sterownika ABS sprawdź piny czy jakiś nie zgnil miałem tak i raz było ok raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na uszkodzony sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ja miałem podobnie, kontrolka ABS i wykrzyknik się świecił, brak połączenia vagiem, przełożyłem pompe od passata o tych samych numerach (8E0 614 111 AB) i po problemie :) tylko po połączeniu vagiem z ABS zapalają się te same kontrolki ale błędów nie ma a po rozłączeniu jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat

Wczoraj miałem dziwną sytuację , ruszyłem z pod domu i kątem oka zauważyłem że mrygła mi kontrolka od ABSu i wykrzyknik, po przejechaniu około 2 km przy prędkości około 50 km/h auto nagle zaczęło samo gwałtownie hamować i zaczęło je ściągać na prawą stronę, tak jakby prawe przednie koło same zaczęło hamować... no i oczywiście zapaliła się lampka ABSu i wykrzyknik, zgasiłem silnik odpaliłem po minucie i błąd znikł, przejechałem około 100 kilometrów i cisza ....

Jakiś czas temu zapalała mi się te lampki, ale to było z dwa razy i to parę miesięcy temu, dłuższy czas żadne błędy nie pokazywało więc myślałem że to jakiś przypadek lub może auto miało jakiś delikatny poślizg podczas hamowania

Przeczytałem już parę wątków z podobnymi problemami ale w żadnym nie doczytałem aby auto samo hamowało...

Gdzie szukać rozwiązania ? Miał ktoś takie same objawy jak u mnie ?


ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ja wymieniłem oba czujniki działa po włączeniu silnika po ruszenia chwilę wskakuje błąd najgorsze jest to ze robi się zwarcie i blokuje na 2s podał hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...