Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą silnik 2.0


MarcinKatoA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robie nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na mój problem

a mianowicie problem jest taki ze po wymianie termostatu silnik nagal się grzeje do 130 stopni po krótkim czasie i wogóle się nie schładza wentylator działa załącza sie. prosże bardzo o pomoc bo nie wiem co jest do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn faktycznie się gotuje? Jak nie to czujnik temperatury.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn jest ciepły jak się silnik nagrzeje to wyskakuje komunikat po niemiecku ale w tłumaczeniu to wyłączyć silnik i sprawdzić płyn chłodniczy

czy to może być wina albo zapchanej chłodnicy albo pompy wody ?

Edytowane przez MarcinKatoA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak w B4 1.9 tdi to mi się utraciła pompa wody (wirnik w środku) i nie miało co obracać wodą więc temperatura rosła ekspresowo. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spróbuję to wymienić bo mechanik mnie straszył ze mogła pójść uszczelka pod głowicą jest to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się podłączę pod temat. :)

Mam dziwny problem. Na stary termostacie opadła wskazówka i trzymała 70*. Wymieniłem termostat i jak jest zimno (tak poniżej 15*) to temperatura jest 90*, a jak ciepło to wacha się w okolicach 75*-80*. Jak zmierzyłem termometrem laserowym to jest w przewodach około 78*. Podłączenie telefonu to kompa auta też wskazuje 78*. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu pokazuje jakiś czas ok, a później znów spada.

Czy to może być wadliwy termostat??? Co sprawdzić w pierwszej kolejności???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej to podlaczyc vaga i sprawdzc odczyt z czujnika temperatury i odczyt z deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robie nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na mój problem

a mianowicie problem jest taki ze po wymianie termostatu silnik nagal się grzeje do 130 stopni po krótkim czasie i wogóle się nie schładza wentylator działa załącza sie. prosże bardzo o pomoc bo nie wiem co jest do zrobienia

Siemasz, walczyłem sporo z termostatem,

Sprawdź błędy w kompie to najważniejsze

pod wtyczkę od sterowania termostatu podłącz miernik, w jednym pinie powinno być napięcie - podłącz do niego i do masy samochodu miernik powinno byc ~11-12V

jeżeli nie ma to przy komputerze silnika (na podszybiu) masz bezpiecznik od termostatu(mniejszy głębiej schowany), możliwe że jest spalony a wtedy nie ma sterowania termostat

sprawdź nowy termostat, podłącz go pod akumulator bezpośrednio do gniazda i zobacz czy i po jakim czasie się otwiera,

sprawdź, ewentualnie wymień czujnik płynu chłodzącego G62, to on daje sygnał do komputera, który później steruje za pomocą masy

Finalnie ja zastosowałem termostat z a4 b7 2.0TFSI, tam inżynierowie wrócili do starego typu termostatów bez żadnych sterowań elektrycznych, różni się tylko jednym wyjściem

P.S. jak będziesz wymieniał/wyjmował termostat wymień zaślepkę bloku o nr 06B 103 033A koszt 21 zł w serwisie, a problemów przez nią bardzo dużo.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten nasz termostat ma jakieś sterowanie? A, to nie jest czujnik?

Opisz dokładniej tą wymianę termostatu od tfsi. On jest typowo mechaniczny? Dużo jest przerabiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem pompę wody i już wszystko działa tak jak powinno dzięki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...