Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

check engine - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

pisałem już kiedyś jak zapobiec palącej się diodzie 'check', zastosowałem emulator (jakiś zwykły) i nie podziałał.

Rozmawiałem z mechanikiem że podobno są jakieś specjalne emulatory elektorniczne - lepsze?

Sugerował mi bym podrzucił auto do elektronika bo miał kiedyś podobny problem tylko że w corsie, dopiero majstrowanie przy mapach dało efekt nie palenia się diody, ale trochę się boje bo auto ma zmieniane mapy na większą moc i nie chce by mi coś poprzerabiał i nie bardzo wiem co robić, a dioda jednak denerwuje.

Macie jakieś propozycje to dajcie znać.

Opublikowano

Piszesz o błędzie od katalizatora?

Wyłączenie sondy w sofcie nie zmienia mapy, ale osobiście radzę podnieś moc i od razu wyłączenie sondy oraz sai

Przecież te 150 KM słabo się odpycha

Co do emulatora u mnie zadziałał mosiężny kątowy, otwór chyba 4mm

Jeździłem z nim ponad 10tys km, teraz sonda wyłączona

Edytowane przez edekxp

Opublikowano
  • Autor

Generalnie błąd dotyczy sondy lambda. Za wysokie stężenie co2 czy coś w tym stylu, generalnie za dużo oddaje syfu do atmosfery, o.

Katalizatora nie ma bo auto jest skręcone na nieco ponad 200 koni.

Ja zastosowałem chyba najtańszy jaki znalazłem (coś takiego http://allegro.pl/ocynkowany-emulator-sondy-lambda-do-audi-vw-skoda-i5027820865.html )
Ale po dosłownie kilku kilometrach dioda zaś wali po oczach.

To jak nałatwiej się z tym rozprawić?

Opublikowano

to jak robiłeś program i nie wycieli ci sondy w ECU przy usuwaniu katalizatora? Co to za tuner :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

tyle że to nie ja robiłem tylko już kupiłem po tych przeróbkach i taki klops :(

kupiłem to nic się nie świeciło i po jakimś czasie zapaliła się dioda, podejrzewam że gość maił vag'a i podpinał i kasował błąd na bieżąco, ale to też porąbane.

Dlatego chciałbym się jakoś z tym ustrojstwem uporać, bo potem faktycznie wyskoczy jakiś błąd, a ja będę przekonany że to tylko sonda będę jeździł w najlepsze i potem może być nieprzyjemnie.

Opublikowano

Miałem też podobnie co 100km check.Kupiłem elma na bluetoocie aby telefonem sprawdzać kasować.

taki emulator mi pomógł

http://allegro.pl/369-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiadz-katowy-i4844988777.html

Opublikowano
  • Autor

zaryzykuje, kilka złotych mnie nie zbawi, a może akurat ten kątowy lepiej sobie poradzi.

Mówisz o takim interfejsie http://allegro.pl/elm327-obd2-mini-interfejs-obd-scan-bluetooth-cd-i5221097685.html ?

Sprawdza się to? Warto móc monitorować czy to ciągle tylko lambda czy coś innego, a wydawać na "duże" urządzenie do diagnostyki koło 300zł to trochę mi szkoda.

a tak btw. o ile spada moc auta jak wchodzi w ten tryb awaryjny?

Edytowane przez gregzakopane

Opublikowano

To nie jest tryb awaryjny od sondy kata

Awaryjny to np przeładowanie itp, wtedy doładowanie spada do 1200mbar czyli lipa z mocą

Interfejs trochę mój jest większy inaczej wygląda, ale zasada taka sama

Trochę przesadziłeś z kosztem.Interfejs najtańszy kosztuje ponad 20zł.

No chyba że nie masz laptopa :facepalm:

Edytowane przez edekxp

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Zapala sie kontrolka check engine po podłączeniu pod komputer pokazuje:
P1136 Addatywna adaptacja mieszanki
powietrze (rząd 1)
Układ za ubogi
P0507 Regulacja biegu jałowego
ZA WYSOKIE OBROTY
Prosze o pomoc. Jaka moze byc przyczyna takich błedów co sprawdzić (jak?), może ktoś miał do czynienia z takim problemem.

Opublikowano

Do sprawdzenia przepustnica. Nie zaszkodzi sprawdzić szczelność dolotu.

Opublikowano

a przypadkiem nie bedzie do sprawdzenia przeplywomiez i silniczek krokowy? ale mylic sie moge :)

Opublikowano
  • Autor

Chodziło mi o samodzielne urządzenie, no i w zasadzie nie mam lapka więc w grę wchodziło by tylko to.

Zamówiłem tego elmo i ten kątowy emulator - przekręcę i zobaczę czy coś pomogło.

Dzięki wielkie za pomoc! :)


Trochę lipa :/

Zamieniłem ten emulator na ten kątowy, ale problem pojawił się znowu i check się świeci.

Z tego co zauważyłem u mechaniora to wywalało chyba z pięć błędów i widziałem z grzaniem czy grzałką sondy.

To może ona już kwalifikuje się do wymiany? Jak przyjdzie ten elm to zeskanuje go ale teraz tak pisze na gorąco.

Opublikowano

Ja miałem identyczne dwa błędy jak u Ciebie.

Winny zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej (aso ok. 45 zł.)

Wymiana, wykasowanie błedów, zrobione 500 km i błedów nie ma.

Opublikowano

45zł ja zanlazlem za 145 daj link do tego zaworu

Opublikowano

to chyba zły znalazłeś ;)

tu masz jego numer 035103245G

Opublikowano

a przypadkiem nie bedzie do sprawdzenia przeplywomiez i silniczek krokowy? ale mylic sie moge :)

W tym silniku niema czegoś takiego jak silniczek krokowy :)

Opublikowano

Emulator może pomóc tylko jeżeli sondy są sprawne, jeżeli było więcej błędów to raczej masz inne usterki więc najpierw sprawdź jakie to konkretnie błędy.

Mogłeś sobie kupić kabel vag kkl bo elm to pod koła można jedynie rzucić


Emulator może pomóc tylko jeżeli sondy są sprawne, jeżeli było więcej błędów to raczej masz inne usterki więc najpierw sprawdź jakie to konkretnie błędy.

Mogłeś sobie kupić kabel vag kkl bo elm to pod koła można jedynie rzucić

Sorki nie doczytałem że nie masz lapa

Opublikowano

daj link z tym zaworkiem do kupienia i napisz jak sprawdzic ten zaworek czy oby to napewno to


bo u mnie wszystko jest ok obroty trzyma tak jak trzeba tylko ze te bledy wyskakuja i check.

Opublikowano
  • Autor

Emulator może pomóc tylko jeżeli sondy są sprawne, jeżeli było więcej błędów to raczej masz inne usterki więc najpierw sprawdź jakie to konkretnie błędy.

Mogłeś sobie kupić kabel vag kkl bo elm to pod koła można jedynie rzucić

Emulator może pomóc tylko jeżeli sondy są sprawne, jeżeli było więcej błędów to raczej masz inne usterki więc najpierw sprawdź jakie to konkretnie błędy.

Mogłeś sobie kupić kabel vag kkl bo elm to pod koła można jedynie rzucić

Sorki nie doczytałem że nie masz lapa

No błędów było chyba 5 więc ciut za dużo.

Mechanik też tak pomyślał że może to być wina zużytej już sondy, ale jak uda mi się przeskanować dokładnie błędy owym kabelkiem to podeslę je to mam nadzieje że pomożecie określić w czym może leżeć problem.

Niedawno zakupiłem lapka więc skoro elm nadaje się tylko do kasowania błędów to lipa, ale za te pieniądze to nie ma co żałować zakupu.

Opublikowano

elm do odczytów błędów się nadaje ale jak już masz lapa to kup normalny kabel wtedy już przeskanujesz cały samochód, zrobisz logi itp

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.