Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] "Nie odpala" na pochylonym podłożu - przód niżej w stosunku do tyłu auta?


medzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie szukam pomocy w nieznajomym dla mnie temacie.

Stojąc samochodem na pochylonej nawierzchni w taki sposób, iż przód samochodu jest niżej niż reszta auta, nie mogę odpalić silnika.

Potem zjeżdżając na zgaszonym silniku "na płasko" odpala za 2/3 razem i miga mi kontrolka świec żarowych.

Kiedy zatrzymam samochód, zgaszę go i odpalę ponownie, kontrolka świec żarowych przestaje migać.

Problem jest uciążliwy, mam wjazd do domu właśnie nachylony, zatem codziennie "ryję" sobie koleiny na płaskim trawniku... :wallbash:

Za pomoc dziękuję, nie mam pojęcia za co sie zabrać. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Ja miałem podobny problem jakiś czas temu jak stałem przodem do góry to nie palił, odwrotnie z pierwszego zatrybiał. Kręcić musiałem długo aż załapał.Myślałem,że paliwo się cofa, wymieniłem filtry,świece - dalej to samo było a co się okazało - pompa vacu z tyłu silnika rozszczelniła się(ropa nie ciekła z niej ) dostawało się do niej powietrze i tu był ból. Wymieniłem i palę jak by fura nie stała nawet na dachu od pierwszego uderzenia - sprawdż te pompę może ona właśnie padła.Dostęp do niej jest słaby troche się podenerwujesz ale może wyleczymy niuńkę. Do mojej nowa pompa w ASO kosztowała 600 zł. Pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź:)

Wyskakuje mi błąd na VAG-u "czujnik braku paliwa" myślę, że w zbiorniku faktycznie poszedł czujnik i auto "myśli" ze nie ma paliwa w pozycji silnik wyżej więc nie chce odpalić. Mając pełen bak problem nie istnieje aż do ok 1/2 zawartości baku. Poniżej połowy baku, nie odpala.

Będę rozbebeszał zbiornik, wymienię czujnik, zobaczę jaki da to rezultat. Pompę vacu przy okazji też oglądnę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...