Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak poprawić dzwięk Swojej V6 nie tracąc na mocy ? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej . jak poprawić dzwięk 2.6 v6 nie tracąc na mocy ;) Koledzy proszę o rady ;)

Opublikowano

Hej . jak poprawić dzwięk 2.6 v6 nie tracąc na mocy ;) Koledzy proszę o rady ;)

Siemka , prosto... wytnij katalizatory :)

jest wtedy bardzo głośna :)

Edytowane przez Redo997

Opublikowano

ja mam sportową wkładkę filtra powietrza.dżwięk jest trochę ładniejszy.można też założyć stożek i właśnie wyciąć katy

Opublikowano
  • Autor

Nie chce zeby bylo bardzo głosno ;) żeby dzwięk był taki mily dla ucha ;)

Opublikowano

Nie chce zeby bylo bardzo głosno ;) żeby dzwięk był taki mily dla ucha ;)

Nie chce zeby bylo bardzo głosno ;) żeby dzwięk był taki mily dla ucha ;)

Tu masz moje audi bez katów

Ale stożek nie ma sensu... w komorze silnika jest zbyt ciepło nic nie daje... trzeba by zapewnić mu chłodne powietrze..

fakt dźwięk jest inny ...

Opublikowano
  • Autor

Robert to samego kata wywaliles ? ;) cos metalicznie strasznie slychac . A może mi sie wydaje .

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Hej, poniżej film prezentujący moje a4.

Może komuś się przyda :)

Modyfikacje wydechu to zastąpienie katalizatora rurką oraz usunięcie tłumika środkowego.

Na plus:

Lepiej się zbiera z niższych obrotów

Fajne strzelanie z wydechu przy schodzeniu z obrotów :D

Na minus:

Bardzo głośno jest na ssaniu lecz po zagrzaniu jest już miło

Wydaje mi sie, że pali tak litr więcej na setke

Ogólnie koniec końców będzie taki, że zamontuje Nowy katalizator

Z wkładem metalowym i powinno się uciczysz przy ssaniu i na plus spalanie.

Jest po prostu za głośno na moje ucho :)

https://youtu.be/8B0KP_jJNf0

Opublikowano

A takie pytanko - co jest powodem że pali litr więcej? No chyba nie wycięcie katów . Myślę że to sprawa ciężkiej nogi. Chyba że jestem w błędzie. :co:

Opublikowano

Nie lepiej zrobić wydech :)? Kwestia kasy jak chcesz tanio to raczej zrobisz głośniej niż coś poprawisz moim zdaniem. Jak chcesz poprawić to trzeba robić wydech sportowy i już.

Opublikowano

A sportowy to co poprawi że tak spytam . Według mnie przybędzie decybeli bo to dają sportowe wydechy plus lepsza drożność układu.

Opublikowano

A takie pytanko - co jest powodem że pali litr więcej? No chyba nie wycięcie katów . Myślę że to sprawa ciężkiej nogi. Chyba że jestem w błędzie. :co:

Wycięcie katalizatora powoduje szybszy przepływ spalin co za tym idzie, spalanie może być

o drobine większe.

Testowałem przez 1000km lejac co 100km pod korek i wyszło mi zawsze o jakiś litr do dwóch

więcej, jeżdżąc podobnie jak przed wycięciem katalizatora.

W późniejszych planach mam zamontowanie kompletnego wydechu z kwasówki, koszt około 2000zl

w firmie RM-Motors tak dla zainteresowanych :)

Jeśli kogoś interesuje to mogę pokazać jaki dźwięk był przed zdemontowaniem katalizatora,

ale już bez tłumika środkowego.

Pozdrawiam

Opublikowano

W ADR wyciąłem kata i wzrostu spalania nie zauważyłem. (dlatego pytam)

Opublikowano

Stożek daje dużo do dźwięku ;) Konie jedynie na postoju mogą uciec ;)

Opublikowano
  • Autor

Stożek Panie z tego co wiem to musi mieć zimne powietrze , bo zasysajac cieple z komory silnikowej bedzie gorzej niz kiedykolwiek ;) Ale zgodze sie ze dzwiek jest inny

Opublikowano

Wstaw metalowy katalizator i zmień ostatni wydech. Dźwięk nie będzie męczył, a dostanie rasowego pomruku na dole i dźwięk zmieni się przy obciążeniu silnika.

Nie wiem jak w twoim silniku, ale zrobienie przelotu może zmniejszyć moc i moment... Mimo autosugestii że jest lepiej. Lub przesunąć go w górę co sprawi że zyskasz kilka koni przy wysokich obrotach, a auto zrobi się mniej elastyczne...

Opublikowano

Stożek Panie z tego co wiem to musi mieć zimne powietrze , bo zasysajac cieple z komory silnikowej bedzie gorzej niz kiedykolwiek ;) Ale zgodze sie ze dzwiek jest inny

Różnica w mocy będzie niemierzalna - cieplejsze, ale lepszy przepływ. Wiele razy wałkowany temat ;)

Dźwięk za to będzie kompletnie inny. Tak wyglądała u mnie sprawa w 2.6 na seryjnym wydechu + stożek

Edytowane przez peacenotwar

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.