Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wymiana silnika na diesla


samuray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytałem już, że wymiana silnika na inny model nie jest łatwa, ale czy ktoś w praktyce widział przekładkę z silnika benzynowego na diesla ?

Chodzi o to, że mój 2.6 bardzo dużo pali w mieście,

a dobra holenderska instalacja gazowa Landi Renzo kosztuje 4tys.zł. (spalanie gazu identyczne z benzyną).

Tak sobie pomyślałem, że może lepiej zamiast gazu, wymienić silnik na diesla 2.5TDI, ta sama moc, dynamika lepsza, a spalanie radykalnie mniejsze.

Przeglądałem allegro i widziałem takie kompletne motory za 5tys.zł, więc zacząłem się zastanawiać, czy nie zrezygnować z gazu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał jednak gaz.Będziesz miał nówkę na gwarancji.A tak kupisz nie wiadomo co.Kupa roboty i nie masz gwarancji,że za chwilę ci się nie posypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem już, że wymiana silnika na inny model nie jest łatwa, ale czy ktoś w praktyce widział przekładkę z silnika benzynowego na diesla ?

Chodzi o to, że mój 2.6 bardzo dużo pali w mieście,

a dobra holenderska instalacja gazowa Landi Renzo kosztuje 4tys.zł. (spalanie gazu identyczne z benzyną).

Tak sobie pomyślałem, że może lepiej zamiast gazu, wymienić silnik na diesla 2.5TDI, ta sama moc, dynamika lepsza, a spalanie radykalnie mniejsze.

Przeglądałem allegro i widziałem takie kompletne motory za 5tys.zł, więc zacząłem się zastanawiać, czy nie zrezygnować z gazu ...

Jesli czytałes ze zrozumieniem... :wink4: to powinienes juz wiedziec że jest to bardzo trudne, pracochłonne a przede wszystkim NIEOPŁACALNE...

Masz 2 rozsądne wyjścia:

1) założyc ten gaz o którym wspominałes

2) sprzedac auto (a 2.6 sa chodliwe i nie powinno byc to trudne) i kupic drugie w TDI

PS. osobiście jeśli już miałbym decydowac sie na TDI to wolałbym 115 konne 1.9 TDI i pobawic sie w program niz kupywac 2.5 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytałem już, że wymiana silnika na inny model nie jest łatwa, ale czy ktoś w praktyce widział przekładkę z silnika benzynowego na diesla ?

Chodzi o to, że mój 2.6 bardzo dużo pali w mieście,

a dobra holenderska instalacja gazowa Landi Renzo kosztuje 4tys.zł. (spalanie gazu identyczne z benzyną).

Tak sobie pomyślałem, że może lepiej zamiast gazu, wymienić silnik na diesla 2.5TDI, ta sama moc, dynamika lepsza, a spalanie radykalnie mniejsze.

Przeglądałem allegro i widziałem takie kompletne motory za 5tys.zł, więc zacząłem się zastanawiać, czy nie zrezygnować z gazu ...

Warto to robić tyko pod jednym warunkiem jak będziesz wyciągał silnik z kompletnego samochodu(może być anglik) odpalisz,sprawdzisz,a tak kupisz na allegro szrota jeszcze nie kompletnego,zaczynasz robotę,a tu śrubki nie ma a pedały nie takie a wydech inny skrzynia itd.Wymieniłem kiedyś silnik w mk3 1.6 na 1.9tdi,miałem kompletnego angola tdi bitego w d*pę turbo diesla i bitego w bok tdi krajowego i z każdego coś do mojego i efekt końcowy przerósł moje oczekiwania,a i magik bystry chłopina :hi: Zanim zacząłem to 1.6 wywalił kopyto więc nie było wyboru. Twój jeżdzi sprzedaj i kup tdi :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5k na silnik + koszta związane z wymianą.

A jaka jest różnica między twoim autem, a 2.5TDI z tego sameg roku?

Weź też pod uwagę, że przy odsprzedaży auta po swapie również będą spore problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę, że przy odsprzedaży auta po swapie również będą spore problemy...

Dokładnie... takiego cuda moze juz pozniej nikt nie chciec...

Do takiego SWAPa:

Wymiana silnika, skrzyni biegów, komputera, układu wydechowego, baku paliwa, pompy, wymiana pedałów, licznika, zabawa z elektryka... mija sie z celem i kosztami :kox: !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytałem już, że wymiana silnika na inny model nie jest łatwa, ale czy ktoś w praktyce widział przekładkę z silnika benzynowego na diesla ?

Chodzi o to, że mój 2.6 bardzo dużo pali w mieście,

a dobra holenderska instalacja gazowa Landi Renzo kosztuje 4tys.zł. (spalanie gazu identyczne z benzyną).

Tak sobie pomyślałem, że może lepiej zamiast gazu, wymienić silnik na diesla 2.5TDI, ta sama moc, dynamika lepsza, a spalanie radykalnie mniejsze.

Przeglądałem allegro i widziałem takie kompletne motory za 5tys.zł, więc zacząłem się zastanawiać, czy nie zrezygnować z gazu ...

Na twoim miejscu bym sie nie zastanawiał i zakładał gaz. Przed latem załozyłem instalacje STAG 300 ( silnik 2.6 ABC) i działa bez zarzutu,jestem zadowolony chociaz nastukałem dopiero koło 15 tys.km. I nie pali wcale tak duzo-jezdząc po moim małym mieście przy lekkim butowaniu pali średnio 14 litrów a jezdze bardzo dynamicznie. Jezdząc spokojnie a tak mało jezdze spalanie wynosi 11-12 l W trasie niewiem bo lubie dociskać. Wybiez instalacje gazową mysle ze tez bedziesz zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny pomysł. Chyba, że masz dawcę i sam umiesz to zrobić - wtedy ma to sens.

Ładowanie 4 koła w gaz do tego silnika też wg mnie odpada. Jeśli auto nie jest wybajerzone, to pozbądź się i kup z lepszym silnikiem. 2.6V6 to już inna epoka, fajnie jeździ, ale chleje.

2.8 193KM albo 1.8T z gazem lub 1.9/2.5TDi. Co wolisz, pierwsz i ostatni jest najdroższy w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi. Z przekładką daje sobie spokój.

Po prostu to auto dużo chla; kupiłem już nowe przewody wysokiego napięcia, może to trochę pomoże. Założę gaz.

Szkoda mi go sprzedawać, bo jest dość ładne, a w tym momencie już dużo w nim zrobiłem i wiem co mam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się decyduje na taki silnik to musi być świadom tego ile będzie palił.

Ja tylko żałuje ze nie kupiłem 2.8 30V 193KM bo jest takie same spalanie.

Zakładaj gaz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zrobiłeś, wiesz na czym stoisz, ale po przekładce na 2.5TDI miałbyś wszystko nowe (tzn. inne) i też nie wiadomo co by nawaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku niezdajesz soebi sprawy ile to pracy i ile zmian łącznie ze zmiana zawieszenia, calego przodu ........................ po prostu wszytsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę do tematu, chociaż zdecydowałem się ostatecznie na gaz i STAGa 200 za niecałe 3tys.zł.

Na allegro widziałem "angliki" 1.9TDI, całe za 6 tys.zł, jeżdzące, także żadne gołe silniki, których nie można odpalić.

Myślę, że już z czymś takim części by nie brakło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...