Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Okresowe drganie silnika na wolnych obrotach na ciepłym


miczek.mk

Rekomendowane odpowiedzi

nastawnik objawiałby się również szarpaniem auta podczas jazdy przy lekkim przyśpieszaniu.

Pamiętam, że jest jakiś test na nastawnik - wypina się wtyczkę od prędkościomierza ze skrzyni biegów i jazda na ulicę. Tylko nie wiem już czy szarpanie po odłączeniu ma zniknąć czy się pojawić. Poszukaj na forum.

Korekcje to sprawdzisz tylko VAGiem i tutaj nie ma co gdybać, bo każdy mechanik powie ci coś innego i włożysz w auto kupę kasy, a okaże się że to była drobnostka za XX złotych, albo czyszczenie jakiegoś podzespołu...

Ja miałem korekcje chu...we a silnik nie drżał tylko po prostu był głośniejszy.

A skąd wiesz, że statyczny kąt wtrysku masz poprawny? Musiałbyś podpiąć VAGa, żeby to sprawdzić przecież!!!

No a mój silnik chodzi cichutko, czekam za KIMŚ, kto mi zrobli LOGI. Odwdzięczę się !

Statyczny kąt wtrysku był sprawdzany w zeszłym tygodniu w serwisie autoryzowanym - poprosiłem o podłączenie VAG-a i byłem przy tym, podczas wymiany paska wielorowkowego bo poprzedni był prawie nowy ale piszczał. Ale nie były robione logi dynamiczne. I tyle.

Poza tym idealnie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to wpadnij do Bydgoszczy to zrobimy logi :)

Jednak miałbyś spory kawałek...

poszukaj kogoś z Poznania na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 6 dni i przejechałem 1000 km od wlania dodatku do czyszczenia układów wtryskowych, to lekkie drganie na razie się nie pojawiło! Czyżby jakieś zanieczyszczenie? Tak to wygląda... Będę dalej obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 6 dni i przejechałem 1000 km od wlania dodatku do czyszczenia układów wtryskowych, to lekkie drganie na razie się nie pojawiło! Czyżby jakieś zanieczyszczenie? Tak to wygląda... Będę dalej obserwował.

A kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Na spodzie filtra jest zaworek, odkręć go i spóść trochę ropy ze zgromadzonymi zanieczyszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Na spodzie filtra jest zaworek, odkręć go i spóść trochę ropy ze zgromadzonymi zanieczyszczeniami.

Wg planu serwisowego za 3.500 km wychodzi wymiana filtra paliwa. Nadmienię, że poprzedni był wymieniony w ASO na oryginalny.[br]Dopisany: 07 Listopad 2008, 22:38:38_________________________________________________Minęło półtora tygodnia, od ostatniej wypowiedzi. Jak na razie potwierdzam, środek do czyszczenia układów wtryskowych w dieslach pomógł, to okresowe, delikatne drganie silnika ustało, motor chodzi IDALNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...