Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana radia z chińszczyzny na Concert.


sambo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak tylko kupiłem audiczke miałem zamontowane jakieś chińskie radi, wszystko działało Ok nawet tylne głośniki.

Dzis przyszło oryginalne radyjko, i pojawiły sie problemy.. Nie gra tył, brak komunikatów na Fis a także brak podświetlenia przycisków w radyjku.

Dodam, ze mam zwykły system audio. Dwie kostki i jakis dziwny biały kabel poprowadzony jakby w kierunku zegarów.

0a88f74caf204e34737227343a8dd442.jpg

Może ktoś z Warszawy ogarnia tematy radia i pomógłby troszkę? ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze żebyś miał FIS i podświetlenie, to musisz mieć poprowadzone CAN'y z licznika. Jeśli chodzi o tył to gra on po wzmacniaczu, więc tu szukaj problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze żebyś miał FIS i podświetlenie, to musisz mieć poprowadzone CAN'y z licznika. Jeśli chodzi o tył to gra on po wzmacniaczu, więc tu szukaj problemu.

Ok, ale jeżeli tył na nieoryginalnym radiu grał a na concert nie, to czy to może być wina wzmacniacza?

Ile powinno być kostek do radia przy zwykłym systemie audio bez Bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze żebyś miał FIS i podświetlenie, to musisz mieć poprowadzone CAN'y z licznika. Jeśli chodzi o tył to gra on po wzmacniaczu, więc tu szukaj problemu.

Tył jak widać po kostkach ma pasywny :facepalm: i teraz zależy jakie dokładnie masz radio i jakie kodowanie na nim. Jeżeli już twój concert ma obsługę pasywnego tyłu musisz zmienic kodowanie w radiu. Co do fisu i podświetlenia, trzeba ciągnąć cany z licznika i pokodować jak ma być. A ten cudny biały kabel to zapewne 12v po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto radio:( jak można ewentualnie zmienić to kodowanie)?

5873775a3f59e3bd4f2a6cb65c4fbf05.jpgac877dda5c512fe607b43e324bb9d331.jpg

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na woim meijscu wywalił klimatronik i zwiększył dziurę aby szukać reszty kabli, bo moim zdaniem było ori radio weic wszystko tam ejst tylko ktos przerobił całość pod chinola i teraz trzeba w drugą stronę ;)


Ja bym na woim meijscu wywalił klimatronik i zwiększył dziurę aby szukać reszty kabli, bo moim zdaniem było ori radio weic wszystko tam ejst tylko ktos przerobił całość pod chinola i teraz trzeba w drugą stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na woim meijscu wywalił klimatronik i zwiększył dziurę aby szukać reszty kabli, bo moim zdaniem było ori radio weic wszystko tam ejst tylko ktos przerobił całość pod chinola i teraz trzeba w drugą stronę ;)

Oryginalnie siedział tam kaseciak czyli Chours.

Poszukam, fajnie by było jakby sie te Can'y znalazły.. ale dalej pozostaje problem z tyłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalnie sterownie bylo przód radio tyl wzmak.. wątpie by ktoś niszczył kable i je wyciągał zmienaijąc radio na chinola..

zatem powinno byc wszystko gdzies tam pochowane ...

Edytowane przez amaradaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalnie sterownie bylo przód radio tyl wzmak.. wątpie by ktoś niszczył kable i je wyciągał zmienaijąc radio na chinola..

zatem powinno byc wszystko gdzies tam pochowane ...

To muszę poszukać wzmaka..na pewno w bagażniku po prawej stronie ( tam gdzie jest Bose w Avant) go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalnie sterownie bylo przód radio tyl wzmak.. wątpie by ktoś niszczył kable i je wyciągał zmienaijąc radio na chinola..

zatem powinno byc wszystko gdzies tam pochowane ...

To muszę poszukać wzmaka..na pewno w bagażniku po prawej stronie ( tam gdzie jest Bose w Avant) go nie ma.

to jak go tam nie ma to w innym miejscu też go nie będzie bo on tylko tam pasuje. Wzmacniacz z subem może ktoś wymontował, sprawdź czy nie masz tam kostki wolnej do wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalnie sterownie bylo przód radio tyl wzmak.. wątpie by ktoś niszczył kable i je wyciągał zmienaijąc radio na chinola..

zatem powinno byc wszystko gdzies tam pochowane ...

To muszę poszukać wzmaka..na pewno w bagażniku po prawej stronie ( tam gdzie jest Bose w Avant) go nie ma.

to jak go tam nie ma to w innym miejscu też go nie będzie bo on tylko tam pasuje. Wzmacniacz z subem może ktoś wymontował, sprawdź czy nie masz tam kostki wolnej do wzmacniacza?

Poszukam, jednak skoro tylne głośniki grają na chińskim radiu a na concert nie to może oznaczać, że tylne głośniki mam pasywne a nie aktywne.. ?

I co wtedy?

Dodatkowo chyba problem jest także z anteną.. ponieważ sygnał czasem ucieka :( gdzie szukać wzmacniacza antenowego?

Edytowane przez sambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tył jak widać po kostkach ma pasywny i teraz zależy jakie dokładnie masz radio i jakie kodowanie na nim. Jeżeli już twój concert ma obsługę pasywnego tyłu musisz zmienic kodowanie w radiu. Co do fisu i podświetlenia, trzeba ciągnąć cany z licznika i pokodować jak ma być. A ten cudny biały kabel to zapewne 12v po zapłonie

Jakie kodowanie chcesz zmieniać w radiu?

Concert II ma przód z samego radia, a tył gra ze wzmacniacza.

Jesli tył nie gra, to trzeba patrzeć na połączenia wzmacniacza, o ile nikt go nie wyciągnął ;)

Co do słabego odbioru, to przestaw radio na tryb regionalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur.. Ludzie co wy się tego wzmacniacza czepiliscie. Widać jak byk w pomaranczowej kostce glosnikowej wyjścia na 4 głośniki pasywne. Twój cpncert tego nie ogarnię ponieważ ma tylko przód pasywny. Jednak widziałem takie modele które posiadały również pasywny tył.

Edytowane przez sasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur.. Ludzie co wy się tego wzmacniacza czepiliscie. Widać jak byk w pomaranczowej kostce glosnikowej wyjścia na 4 głośniki pasywne. Twój cpncert tego nie ogarnię ponieważ ma tylko przód pasywny. Jednak widziałem takie modele które posiadały również pasywny tył.

Dokładnie, wyjmij wtyczkę głośnikową i popatrz na wyprowadzenie pinów w radiu, pewnie będą tylko 4 na przednie głośniki, ot cała filozofia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo tzn. kupilem auto z radiem Blaupunkt Denver i chciałem wymienic na Concert 2.

Wczoraj przyszła paczka z oryginalny radiem (concert 2), zabieram się za wymiane a tu zonk...

Nie gra tył, brak podswietlenia, i masa innych kabli. Dodam, że tył wcześniej grał a wzmacniacza nie posiadam. Dadam kilka fotek.

Da się to jakoś ogarnąć czy lepiej sprzedac tego Concerta i kupic inne nie oryginalne radio.

7c827794c309b01605a4448097c9f122.jpg

Stare radio...

d568c51c21eb9b0c2c6ca2dabf771122.jpg

e86df87125c8086a8c249bd9d4e6a865.jpg

b40240ef1d2f4b600e35302dc4c39b18.jpg

157670dc0521d1aaf3290477cd8af9c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kur.. Ludzie co wy się tego wzmacniacza czepiliscie. Widać jak byk w pomaranczowej kostce glosnikowej wyjścia na 4 głośniki pasywne. Twój cpncert tego nie ogarnię ponieważ ma tylko przód pasywny.

Się czepliśmy ,bo bez wzmaka to mu to nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo kolego :( te same kostki..

Pasywne tyły, a moje radio ma wyjście tylko na pasywny przód ( brak pinów w radio na tylu).. Jaka jest rada? Kupować wzmacniacz i prowadzić jakoś kable, skąd dorwać wtyczki oryginalne..

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... domyślam się. Ale jak sobie pomyślę, że znowu trzeba coś rezać to już mnie coś trafia.

Wychodzi na to, ze kupiłem toootaaalnego golasa. [emoji26] [emoji19]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur.. Ludzie co wy się tego wzmacniacza czepiliscie. Widać jak byk w pomaranczowej kostce glosnikowej wyjścia na 4 głośniki pasywne. Twój cpncert tego nie ogarnię ponieważ ma tylko przód pasywny.

Się czepliśmy ,bo bez wzmaka to mu to nie zagra.
Ale wy mu kazecie go szukać, lecz go tam nie ma :D wiec w tej sytuacji: albo szukać radia co ma 4 wyjścia pasywne, albo wrzucić wiązkę wzmaka ori albo dolozyc jakąś 4kanalowke i porządnie zasilić wszystkie głośniki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...