Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakby zmulony BEX. Jakie logi wykonać?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

około 250zł.. Czytając post kolegi:

czechcu, dnia 25 Sie 2015 - 14:54, napisał:snapback.png

widzę że cofanie w Bexie to norma

Ja wymieniłem dp, wtryski, wkład pompy paliwa, świece, gniazda wtrysków, uszczelkę kolektora dolotowego + czyszczenie przepustnicy i pewnie parę innych rzeczy i nadal to samo

Jedynie na gazie przestało cofać i na PB98 jest lepiej ale nie na tyle aby to olać.

Pozostaje wymiana tylko sondy :P

Z tą sondą to nie jest głupi pomysł, ja mam wrażenie że na zimnym lepiej jeżdzi a wtedy sonda nie czyta. No i cena też nie zabija ;)

Jednak chyba nie jest tak tanio.. przyjrzałem się tematowi.. Sondy różnią się.. Ta przed katalizatorem jest inna i ciężko ją znaleźć dostępną w necie ( Bosch'a).. a jak już jest to kwoty powyżej 350zł.

W intercarsie mają tylko sondę za katalizatorem...

bo to jest szerokopasmówka, różni się od sond z innych 1.8T typu BFB, AVJ... o tym wcześniej wspominałem.

Opublikowano

Nie wiem, trzeba byłoby sprawdzić numer pierwszej sondy BEX.

Opublikowano
  • Autor

według etki jest to: ( te same sądy były w AMB,ALT,AVJ,AWA,BFB)

1K0998262D - przed katalizatorem

1K0998262 - za katalizatorem

Opublikowano

Ja bym sondzie dał spokój chociaż jestem ciekaw rezultatów

Opublikowano
  • Autor

Sondę zostawię na sam koniec.. Mam nadzieje, że po DP i przepływce się polepszy..

Opublikowano

Sondę zostawię na sam koniec.. Mam nadzieje, że po DP i przepływce się polepszy..

Dziś rozmawiałem z fachowcem który ogarnia temty dla serwisów, jak nie są w stanie sobie poradzić i mówił że często mu się zdarzają nowe przepływki

(Z ASO) uszkodzone.

Ostatnio miał przypadek że dwie były uszkodzone dopiero trzecia była OK. Najlepiej było by podmienić ze sprawnego auta.

Edytowane przez mlody800

Opublikowano
  • Autor

czy u mnie w logach ( 033): wartości % Lambda nie są za wysokie?

http://vaglog.pl/log_228626.html

Opublikowano

no jest za ubogo

a jakie macie filtry paliwa?

Opublikowano

no jest za ubogo

a jakie macie filtry paliwa?

U mnie chyba jeszcze oryginalny. Musze zobaczyć bo jeszcze nie wymieniałem

Edytowane przez mlody800

Opublikowano

no jest za ubogo

a jakie macie filtry paliwa?

U mnie chyba jeszcze oryginalny.

to jak będziesz chciał zmienić to tylko na ori

Jeżeli chodzi o braki paliwa to sprawdźcie ciśnienie manometrem u mnie spadało przy bucie o jakieś 0,5bar jak dobrze pamiętam

Czasy wtrysków spadły ale i tak nadal cofanie zapłonu zostało więc przyczyna leży gdzie indziej

Edytowane przez czechcu

Opublikowano
  • Autor

Czyli, jeżeli w bloku 033 w % :

"-" jest za dużo paliwa

"+" jest za mało paliwa

Filtr musi być aso? czy Bosch z intercarsu da rade?

Edytowane przez sambo

Opublikowano

Czyli, jeżeli w bloku 033 w % :

"-" jest za dużo paliwa

"+" jest za mało paliwa

Filtr musi być aso? czy Bosch z intercarsu da rade?

dokładnie tak

a co do filtra to nie wiem trzeba po numerach sprawdzic

Opublikowano
  • Autor

A wiec jestem po wymianie katalizatora..

Katalizator był w stanie "strasznym" wkład był popękany aż uszkodził drugą sonde...

Dodatkowo wymieniłem filt paliwa, ten rownież był w stanie kiepskim.. od nowosci nie wymieniany.. z odpowietrzyników wylała sie czarna woda..

Logi po modyfikacjach... dobrze i źle... przepływ wzrósł do 141g/s, cofanie jest o wiele mniejsze, jednak teraz jest o wiele gorzej z kanałem 033.. pokazuje aż 20.. wczesniej bylo maks 14.. Skoro filtr jest nowy a wynik gorszy? to co teraz? pompa paliwa do wymiany? Co zrobić z przepłwomierzem? kupować nowy czy zostawić ten stary?

http://vaglog.pl/log_230847.html

http://vaglog.pl/log_230839.html

Opublikowano

A wiec jestem po wymianie katalizatora..

Katalizator był w stanie "strasznym" wkład był popękany aż uszkodził drugą sonde...

Dodatkowo wymieniłem filt paliwa, ten rownież był w stanie kiepskim.. od nowosci nie wymieniany.. z odpowietrzyników wylała sie czarna woda..

Logi po modyfikacjach... dobrze i źle... przepływ wzrósł do 141g/s, cofanie jest o wiele mniejsze, jednak teraz jest o wiele gorzej z kanałem 033.. pokazuje aż 20.. wczesniej bylo maks 14.. Skoro filtr jest nowy a wynik gorszy? to co teraz? pompa paliwa do wymiany? Co zrobić z przepłwomierzem? kupować nowy czy zostawić ten stary?

http://vaglog.pl/log_230847.html

http://vaglog.pl/log_230839.html

witam a jak z przyśpieszeniem troche lepiej czy to samo

Opublikowano
  • Autor

Zdecydowanie lepiej, nie muli od 5 tysięcy. Ale te logi na kanale 033 masakra :(

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Opublikowano

Ja czekam na swego DP jutro ma być i zobaczymy co dalej, filterek oryginalny kupowałeś? ile takie szczęście??

Opublikowano
  • Autor

Filtr kupiłem oryginalny Bosch'a w intercarsie. Dałem 97 zł.

Warto wymienić, bo to co było w moim starym aż mnie zatkało.. Z odpowietrzynikow wypłynęła czarna woda..

Przy okazji kup sobie bandaż i owiń dp. Zawsze trochę chlodniej ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez sambo

Opublikowano

no cofanie na serii też za wysokie ale może wynikać z małej ilości pb.

Sprawdzę moje logi na ile w 033 się poprawiło po wymianie pompy i dam znać

Tylko ja wcześniej sprawdziłem ciśnienie na pompie i przy bucie spadało dość znacznie

Edytowane przez czechcu

Opublikowano

no cofanie na serii też za wysokie ale może wynikać z małej ilości pb.

BEX powinien jezdzic na PB98 ewentualnie mozna zalac nizsza pod warunkiem ze jest ona SUPER PLUS etc (uzaleznione od kraju)

Wysłano z i9305

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.