Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wybór myjki ciśnieniowej


jaco124

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje kupić myjkę ciśnieniową. do mycia 2-3 auta osobowe, taras około 18m2 oraz podjazd betonowy ale taras i ten podjazd to pewnie 1 w roku bedzie myty. potrzebuję pienownicę ale to nie ma znaczenia raczej bo do kazdej się znajdzie.

zastanawiam się nad karcherem k5 lub k7, co polecacie? interesuja mnie wersje z bębnem na wąż u góry.

co polecacie? która mniej awaryjna, jak z naprawą? ponoć wersję HD to już całkiem inna bajka ale najtańsza nowa z bębnem to 2700 a używki ok. 1800zł.

kwota myśle że max 2000zł ale nie chcę szukać czegoś za 1999zł jak np. za 1300 mi wystarczy. chciałbym kupić sprzęt na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K5 Ci wystarczy. Szukaj z... aluminiową albo miedzianą pompą - któraś była trwalsza, ale to musi się wypowiedzieć ekspert. Jeśli chcesz porządną pianownicę to zainwestuj w pianownicę PA/PiA - u sprzedawcy WERA na allegro. Jakoś tak. Ta od Karchera jest tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej zwykłej pianownicy nawet nie biore pod uwage.

tylko nad tą myjką bardziej sie zastanawiam.

k5 licze ok 1200

k7 1750

k7 ponoc jakas trwalsza pompa i waz wzmocniony - akurat z tym wężem to wiem bo w k5 jest taki zwykły a w k7 całkiem inny - w oplocie stalowym chyba jest, sam ten waz chyba ze 2 stówy

ale niech się wypowiem moze ktos sie bardziej na tym zna albo uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz również na firmę Nilfisk. na forum KA polecają bardziej od karchera.

Z nilfiskiem nie miałem styczności, ale z K5 już tak. Złego słowa nie powiem, była używana do mycia samochodów w pracy to troche jej sie dostało, działa do dzisiaj, jedyny problem był z lancą, nie zawsze chciało "zaskoczyć" ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat posiadam myjkę sthila ,myję co tydzień 3 auta ,od czasu do czasu chodniki ,drzwi garażowe ,jak do tej pory nie miałem z nią problemu,jedyny problem miałem z dokupieniem osprzętu ,ale już wiem że pasuje od nilfisk ,polecam

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie z tym nilfiskiem sie zastanawiałem na początku, kuzyn to miał i mu padła po 1,5 roku i naprawiac sie nie opłacało a kolega 3 razy do serwisu juz wysyłał a używał po moze 3 razy z m-cu auto sobie umyć. na necie czytałem wiele dobrego ale jakoś to mnie zniechęciło. nie mówie ze karcher sie nie psuje ale mam nadzieje ze pochodzi. robiłem karcherami ale z reguły hds-ami dzien w dzien tyrane codziennie ale to juz inna liga wiec nie mozna tego porownywac.

czytajac opinie na internecie mozna zwariowac :P

od 5 lat posiadam myjkę sthila

mozesz podac jaki masz model ? chętnie ją oblukam bo szczerze to sthila nie widziałem.

Edytowane przez jaco124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stihl RE108 http://www.nokaut.pl/myjki-cisnieniowe/stihl-re-108.html dokładnie taka jak na filmiku ,możesz kupić też z kołowrotkiem RE128

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dosc ciekawy te stihl, zobaczmy czy jeszcze ktos cos napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tato ma takiego stihla juz 5 lat chyba. Myje auta z 4 razy w miesiacu do tego raz do roku elewacje domu, chodniki wokol domu i okazyjnie jakies dywany czy cos. Kiepska jest w niej pianownica ale poza tym jest naprawde git. Z koncowka rotacyjna zdziera stare farby z metalu takze cisnienie daje dobre. Od siebie polecam stihla. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wziąłem nilfisk jakiś wyższy model, czyściłem kostkę i płot przez półtorej godziny bez przerwy i dał radę.

Poprzedniego b&d zajechalem w tamtym sezonie, robiąc to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca posiadam K7 Home (wersja z przystawką do mycia elewacji i tarasów, chodników plus płyn do kamienia) co prawda jeszcze nie myłem nią nic takiego tylko dwa razy auto. Wg mnie myjka wymiata, w komplecie 3 dysze, wąż widać porządny.
Auto mi domyła całkowicie i to nie na maksymalnym ciśnieniu. Pianownicy nie mam ale dokupię tą z PA bo oryginalna z kerchera jest słaba.

Myjka fajna, masywna i dobrze zbudowana. Posiada z tyłu wejście na pojemnik z płynem czy detergentem.

Na maksymalnym ciśnieniu i z dyszą rotacyjną wyrywa wszystko co rośnie w kostce brukowej plus czyści ślady z opon itd. Z ciekawości przetestowałem ją na starym Fiacie 126p.. efekt: wyrwana blacha z nadkola i lakier... :decayed:

Kupowałem w sklepie internetowym coś około 1800 zł z dostawą kurierem

o to : http://www.redcoon.pl/B492571-Kärcher-K-7-Premium-Home_Myjki-ciśnieniowe-klasa-premium?xtmc=kercher+k7&xtcr=6

Edytowane przez vito A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba z 3 lata mam stihl re128 plus

używana co sobotę na mycia 2, 3 aut. W zestawie mam 2 końcówki do mycia i zbiorniczek na szampon.

Ogólnie jestem zadowolony.

Nie pamiętam ile kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam karchera k7 od 5 lat i powiem że jest wart każdej złotówki którą dałem za niego (około 2tyś). Myje nim 300m2 kostki, elewację, samochody swoje i czasem znajomych. Raz faktycznie się zepsuła po 7 godzinach ciągłej pracy padł kondensator który kupiłem za 40zł i myjka chodzi nadal. Do tego mam pianownicę PA i nie wymienił bym tego zestawu na nic innego. Może do mycia tylko samochodu to za wysoki model ale jak będziesz mył kostkę elewację płot czy coś podobnego to jest po prostu super maszyna.

Dodam iż ostatnio miałem do malowania płot drewniany który był strasznie brudny i pokryty mchem, przed malowaniem przeleciałem po nim myjką i nie musiałem nic czyści papierem ściernym, zostało tylko pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat tłukę małego Karcher'a K2. 02 i jest nie do zdarcia. Szoruje auta kostkę i wszystko co potrzeba. Noname zdechł po 4 miesiącach

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi. w nast tygodniu kupuję karchera k7, k5 by mi wystarczył ale znajomy weżmie mi na firmę i k7 mnie wyniesie 1450zł. akurat stamtąd co on bierze nie mają k5 z bębnek na wąż u góry dlatego wybór padł na k7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie 2 lata gwarancji będę miał niezależnie czy kupie na firme czy nie, na 100% pewne bo pytałem 5 razy czy napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a to ciekawe, a specjalnie pytałem z 5 razy czy napewno bo własnie z reguly tak jest ze jak na firme to już rok gwarancji i z reguły każdy sprzęt tak ma. no nic bede miał to na uwadze bo jednak wolałbym mieć te 2 lata niż rok. Dziwi mnie to że mu to jakiś przedstawiciel handlowy gadał a to taki znajomy bo on mu sprzęt przywozi z reguły. ale dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić myjkę K7, czy warto brać wersję eco!ogic czy lepiej zwykłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...