Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uszkodzona listwa LPG i odpalanie


jankes93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ADR 1.8, ostatnio ciężko mi bardzo pali, tak jakby nie dochodziło mi paliwo. Byłem u gazownika, stwierdził uszkodzoną listwę od LPG, tzn gaz się leje zamiast wtryskiwać tak zrozumiałem, więcej mi pali. Czy ta listwa ma wpływ na odpalanie? muszę go nieraz kręcić z 15-20 sekund. Nawet jak zgaszę na benzynie to jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przebiegu ma listawa i jakiej marki jest ? zakrecałes gaz na butli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zgasisz na pb to gaz jest pod ciśnieniem w listwie.Ona może puszczać i gaz dostaje się do kolektora.

Potem odpalanie na obu paliwach pb i lpg razem, tlenu za mało i nie pali

Tak jak kolega wspomniał zakręć gaz przy butli lub upuść gaz z przewodów przed listwą

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik stwierdził, że puszcza listwa, już jest zamówiona, jest to valteka na sekwencji czerwona do instalacji Diego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zmienić chociaż na fastregi cena podobna (około 130zł) a chodzą lepiej, lub listwa AC ale trochę droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa zmieniona, lecz problem nie ustał. Jest natomiast jeszcze gorzej. Auto nadal ciężko pali, ale teraz po dodaniu gazu na zimnym silniku auto dusi się i gaśnie, strasznie czuć paliwo. Gazownik miał problem ustawić gaz, był problemy z autokalibracją, w połowie auto się dusiło i gasło, musiał ustawić recznie, lecz jest raczej źle ustawiony, na zimnym silniku jak chce przełączyć się na lpg, auto zalewa się i gaśnie, musi się bardzo długo rozgrzewać aby przełączyć się na gaz. Gazownik stwierdził, że może to być wina parownika, ponieważ strasznie dużo gazu zlatywało po zdjęciu wężyków z listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może parownik puszcza gaz w kolektor ssący.

odłącz akumulator na chwilę i podłącz, być może mapa pb bardzo rozjechana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może puszczać reduktor i stąd te objawy. Ale dobry gazownik powinien wiedzieć co puszcza i umieć to sprawdzić. Twój wskazał na listwę , założył nową i dalej lipa. Wnioski wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód naprawiony, usterka to pęknięty króciec w baku który łączy pompkę paliwa z dekielkiem od baku. Temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...