Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie chrobotanie z filtra powietrza


Seta-1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Spisałem dzisiaj numer tego zaworka bo chce go wymienić pojechałem do sklepu i powiedzieli mi że to część serwisowa i kosztuje 100zł jest to możliwe ?

O którym zaworku mówisz dokładnie? Podaj numerek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeża temat. Mi też.tak chrobota i mnie to denerwuje. Nr ktoś podał zaworka, ale nie mogę  zlokalizować go w aucie. Podrzuci ktoś zdjęcie który  to zaworek? Ewentualnie opisze dokładnie który to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że temat bardzo stary ale mam ten sam problem co kolega wyżej  tzn nie mogę zlokalizować zaworka zwrotnego nr  67 że schematu., ogólnie mam wrażenie że schemat podany w temaćie nie pokrywa się z tym co mam pod maską w moim BFB , proszę kolegów  o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiem sobie sam - dla potomnych.,  zaworek zwrotny 06A 133 528 D że schematu pod  nr 67 u mnie występuje z  literka na końcu  A  a nie D więc dlatego nie mogłem go znaleść, zmiana literki  z A na D nastopiła w 2006 roku a ja auto mam z 2004 roku, tamten numer został wycofany ,  wyciągłem ten zaworek i był niby sprawny ponieważ w jedną stronę puszczał a w drugą nie , a w rzeczywistośći był uszkodzony ponieważ coś co jest w środku prawdopodobnie sprężynka była oberwana lub wyciągnięta  i podczas pracy pukała w środku ,  żeby usłyszeć czy nie jest coś tam w środku oberwane musiałem mocno tym zaworkiem wczosnąc ,  hałas  niósł się do obudowy filtra powietrza potęgując  go ,  i to stąd te tzw bulgotanie z okolic filtra powietrza , zamówiłem nowy oryginalny audi   cena na chwile obecna to 120 zł piz*rawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dbaluch napisał:

to stąd te tzw bulgotanie z okolic filtra powietrza ,

Po wymianie nic nie słychać z okolic filtra powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po wymianie nastąpiła  cisza , jeśli masz podobnie to pamiętaj o tym że tych zaworków zwrotnych w 1.8 bfb jest chyba 5 sztuk , więc to nie muśi być akurat ten z literką D , nowy  zamiennik  potrafi być już w pudełku uszkodzony więc nowy nie znaczy sprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 14:38, Dbaluch napisał:

Tak po wymianie nastąpiła  cisza , jeśli masz podobnie to pamiętaj o tym że tych zaworków zwrotnych w 1.8 bfb jest chyba 5 sztuk , więc to nie muśi być akurat ten z literką D , nowy  zamiennik  potrafi być już w pudełku uszkodzony więc nowy nie znaczy sprawny 

Małe  sprostowanie  bo nie dopisałem reszty  mianowićie chrapotanie, bulgotanie ustopiło po założeniu  oryginalnego zaworka który  wziołem ze  szrotu  na próbe , ustało więc zamówiłem nowego w aso  teraz w sobote  dopiero go założyłem  i zdziwienie bo znowu  zaczeło bulgotac , więc go wyciągłem  i wsadziłem tego że szrotu i znowu cisza ,  jak  zaczne tym nowym zaworkiem  mocno energicznie ruszać  to coś tam delikatnie  w środku lata , nie wiem czy one tak nają  czy to reklamować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może wiećie  jaką role pełni w układzie ten zawór.? To że ma w jedną strone puszczać powietrze to oczywiste no ale co więcej ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...