Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile czynnika klimy i oleju


gt4r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem poniewaz nie wiem ile czynnika i oleju do klimy nabic w a4 b7 1.9 brb 2006r. Auto jest po wymianie chlodnicy klimatyzacji,czyli nie ma żadnej ilości czynnika w układzie... Chlodnica denso i sprężarka denso 6seu14c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem gdzieś w google ze 525g i 90ml a z drugiego źródła że 600g i 150ml, ale mam pytanie czy jak wymieniałem chłodnice to całkiem uciekł olej, przecież chyba trochę go zostało? http://www.elcamp.pl/public/content/file/klimatyzacjie/ilosci%20%20napelnien%20klimaAC-Fuellmengenhandbuch_2012_PL-klein.pdf

Edytowane przez gt4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem gdzieś w google ze 525g i 90ml a z drugiego źródła że 600g i 150ml, ale mam pytanie czy jak wymieniałem chłodnice to całkiem uciekł olej, przecież chyba trochę go zostało? http://www.elcamp.pl/public/content/file/klimatyzacjie/ilosci%20%20napelnien%20klimaAC-Fuellmengenhandbuch_2012_PL-klein.pdf

czy było widać tłuste slady po oleju na chłodnicy ? zlać ile sie da ze starego skraplacza.... Jeżeli to nie da żadnego wyniku to dać ok 20 % oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy olej do kompresora można dolać samemu? Po włączeniu klimatyzacji czuć jak by "tarcie" pod nogami i lekko słychać w kabinie ale jak sprawdzam pod maską to nie ma różnicy na włączonej jak i wyłączonej. Jakoś rok temu wymieniłem sprzegiełko kompresora klimatyzacji no i w ostatnim miesiącu dwa razy byłem na nabiciu klimy :( w pierwszym garażu gość powiedział mi ze nie mam gazu i jest gdzieś wyciek:/w drugim że jest wszystko ok sprawdzał szczelność wymienił filterek wielkości długopisu nabił od nowa , zaraz po tym zabiegu nie czułem tego tarcia aż do ostatniego piątku , klima chłodzi dobrze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Andrzej07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju sam nie nalejesz jest podawany razem z gazem pod ciśnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, byłem ostatnio na serwisie klimatyzacji, z wydruku wyszło:

olej odzyskany: 0ml , czyli nie było w ogóle;/

olej wprowadzony: 18ml.

czyli za mało oleju wprowadził koleś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, byłem ostatnio na serwisie klimatyzacji, z wydruku wyszło:

olej odzyskany: 0ml , czyli nie było w ogóle;/

olej wprowadzony: 18ml.

czyli za mało oleju wprowadził koleś?

Pozdrawiam

Olej jest w układzie , ale czasami nie miesza sie z gazem przez nie ma go przy odzysku.... wprowadzona ilość bezpieczna .... zachowaj ten kwitek do nastepnej wizyty w serwisie ....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprezarki denso 6seu14c czyli takiej jaka jest chyba we wszystkich BRB oleju powinno byc 120cm3, dla czystego ukladu (po plukaniu) a czynnika 500g +-20, przy zwyklym serwisowaniu czyli dobijaniu czynnika nie nalezy dodawac oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zwyklym serwisowaniu czyli dobijaniu czynnika nie nalezy dodawac oleju.

należy , o taką ilość jaką automat odessał wraz z czynnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mógłby ktoś z was rzucić okiem i napisać czy wszystko jest ok? Nie za mało te 6g oleju?
Podobno ktoś wcześniej zaszalał i dodał zbyt dużo oleju jak i czynnika:

9cc49c2adf22785fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie odzysk 65 g oleju to stanowczo za duzo ( maks do 20 ) , nie wiem czy 6 g to wystarczająco, ciężko to ocenić po takich wcześniejszych serwisach ...... Ja skłonny byłbym dać 15 g swieżego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...