Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek oleju


petrus

Rekomendowane odpowiedzi

Po skończonej pracy wsiadłem do auta odpaliłem i włączyłem klime by szyby odparowały( na zewnątrz było coś koło 4 stopni) ruszyłem i po około 500 metrach zapaliła mi sie kontrolka oleju, natychmiast sie zatrzymałem by sprawdzic co sie dzieje, okazało że olej leci ciurkiem gzieś z pod misy, po pięciu minutach pozbyłem sie chyba całego oleju. Może ktoś z kolegów zdiagnozować co do cholery mogło sie stać? Nigdzie nie uderzyłem misą czy coś takiego, stało sie to godzine temu i jest noc, auto sciągne dopiero jutro w południe, a jestem ciekaw jakie koszta sie szykują. Jeśli mógłby ktoś z Was powiedzieć o co może chodzić to byłbym bardzo wdzięczny, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, mechanik powiedział mi że wydmuchnęło uszczelkę z pod głowicy :shocked:ale nie chce mi sie za bardzo w to wierzyć, zawsze dbałem o auto, nigdy go nie piłowałem na zimnym, olej był wymieniany zawsze w terminie, a tu taka niespodzianka, czy jest możliwe by na zimnym silniku po przejechaniu 500 metrów wydmuchnęło uszczelkę? co o tym sądzicie? dodam że zrobiłem 40 000 km i nie brał grama oleju, nigdy go też nie przegrzałem. Więc jakie mogą być jeszcze przyczyny wydmuchnięcia uszczelki :mysli: [br]Dopisany: 01 Listopad 2008, 02:15_________________________________________________dodam jeszcze że auto nie straciło mocy ani nie miało falujących obrotów, po prostu wlałem ze 3 litry oleju by dojechać do mechanika(ok. 2 kilometrów) i gdy przyjechałem od razu zajrzałem pod spód samochodu i już nic nie leciało, bardzo dziwne bo dzień wcześniej po 500 metrach wy***przył chyba cały olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chłodniczka olejowa się rozszczelniła i pociekł olej,jest ona razem z filtrem a gdy wydmucha uszczelkę pod głowicą to od razu tak dużo oleju nie wyrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika widać,że chyba się nie zna koleś jak.Nie miałbyś uszczelki to po 5min napewno olej byłby,bo on nie cieknie tak że odrazu lampka i zero oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli olej wyleciał w na przestrzeni 500 metrów to musiała go wywalić pompa oleju pod ciśnieniem czyli do sprawdzenia filtr, czujnik, chłodniczka. Z uszczelki pod głowicą cieknie wolniej. A jak koleś nie umył najpierw silnika w celu odnalezienia miejsca wycieku tylko od razu wymiana uszczelki pod głowica to naprawdę zmień mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...