Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] wymiana uszcelek pod miska olejowa w 2.5tdi


stray1

Rekomendowane odpowiedzi

jak wymienic uszcelki pod miska olejowa .[br]Dopisany: 28 Październik 2008, 16:20_________________________________________________Czy moze ma kos zdjecia do wklejenia ktore srobkisa do wykrecenia ,w szczegulnosci niewiem jak zdemontowac miske olejowa przy bloku silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi też zaczyna cieknąć będę robić to zimą,może ktoś zarzuci foty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dopiero co po tej robocie i w moim 2500tdi akn niema uszczelki od miską.. daje sie silicon.

według katalogów częsci mozna zastosowac uszczelke ale nietrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie zlozyc nanowy klej mała czy duza miske bo sklada sie z dwoch czesci pozatym przy 99.9 % 2.5tdi przyczynawycieku niejest puszczanie z pod miski a z pod obudowy uszczelniacza na wale taka aluminowa pokrywka z przodu silnika jezelipatrzac od dolu silnka wyciek jest po lewej stronie to na bank z tejpokrywki. pociesze was ze trzeba rozbebeszyc wiecej jak do rozrzadu caly przod rozrzad napinacz i kolko na wale od paska rozrzadu (masakra). przerabialem to w swoim 2.5tdi. przy okazji rozbrania calego pszodu mozna oczywiscie dobrac sie do miski ale trzeba dalej rozbierac to znaczy trzeba odkrecic silnik z lap podniesc go delikatnie do gory z jakies 4 centymetry potem trzeba rozebrac mala miske tak gdzie jest korek spostowy. po odkreceniu nalezy odkrecic pompe olejowa rozpiac lancuszek napedzajacy ta pompe. potem mozna zabrac sie za sciagniecie pozostalej czesci miski czyli tak zwanej duzej miski. nastempnie kupujemy klej za 50 zl smarujemy wszystko i skladamy. Pod dekielkiem o ktorym wszesniej pisalem nalezy wymienic metalowa uszczelke ktora kosztuje w aso okolo 50 zl.

podsumowanie kosztow:

-50zl klej

-50zl uszczelke

-40zl uszczelniacz na wal

-50zl uszczelka metalowa pod diekielek

-robocizna mechanika okolo 1000zl

czas okolo dwoch dni jak ktos da rade szybciej to jest cudo tworca

tak ze zycze powodzenia panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki scenariusz przewidywałem,poci się dokładnie w opisanym przez ciebie miejscu.Dzięki za opis :notworthy: W zimie mam trochę czasu wtedy będę się enerwował teraz trzeba jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo wyciek jest po lewej stronie jak patrzysz od dolu od strony alternatora.Zastanawiam sie w zwiazku ztym jesli trzeba rozebrac caly przod to co warto by wymienic,mysle nad kilkoma niewiem czy to wszystkie wymienione rze\zy profilaktyczne.

Oki jesli sciagac przod jedna robota:

-wymiana rozrzadu

-wymiana termostatu

-wymiana olej

-wymiana pynu chlodzenia

-wymiana paskow alternatora i wszystkich rolek

-wymiana uszczelki na wale

To co mi przychodzi do glowy przy powyzej 200tys. kilometrow naliczniku.

Koszt zanosi sie na duzy ale niunia bedzie jezdzic jesz dlugo i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo wyciek jest po lewej stronie jak patrzysz od dolu od strony alternatora.Zastanawiam sie w zwiazku ztym jesli trzeba rozebrac caly przod to co warto by wymienic,mysle nad kilkoma niewiem czy to wszystkie wymienione rze\zy profilaktyczne.

Oki jesli sciagac przod jedna robota:

-wymiana rozrzadu

-wymiana termostatu

-wymiana olej

-wymiana pynu chlodzenia

-wymiana paskow alternatora i wszystkich rolek

-wymiana uszczelki na wale

To co mi przychodzi do glowy przy powyzej 200tys. kilometrow naliczniku.

Koszt zanosi sie na duzy ale niunia bedzie jezdzic jesz dlugo i bez problemu.

Jest pewność,że po takiej wymianie będzie sucho??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał,że wymieniał uszczelki pod miskami-ja już też jestem po tej robocie,ale nie wiem jak ustawić wałek wyrównoważający????????(napędzany łancuszkiem pompy olejowej) Założyłem nowego posta w tej sprawie,ale jak narazie zero odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...