Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie oddać do naprawy bezgotówkowej z AC w PZU??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z PZU. W zeszłym tygodniu żona wjechała w tył dostawczaka z węglem.

U niego zero zniszczeń bo miał hak. W mojej a4 poszedł zderzak, 2 chłodnice, przedni pas, wentylatory z łożyskami, odbojniki. Tyle widać a niewiadomo co będzie po ściągnięciu chłodnic :(

w sobotę był rzeczoznawca pod domem i porobił zdjęcia i opis.

Wczoraj do mnie dzwonił i podał 1800 zł netto że wypłacą odszkodowania za części i robociznę.

To śmiech. Zastosowali najtańsze zamienniki. Szkoda jest z polisy AC.

Muszę auto oddać do warsztatu na naprawę bezgotówkową. Jedyne chyba wyjście.

Mam pytanie do kolegów którzy mieli podobny przypadek. Czy jest mozliwa naprawa w ASO Audi (katowice lub kraków ).

Nie wiem czy auto 11 letnie będą naprawiać i jak ewentualnie z kosztami po naprawie?

pozdrawiam. Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna oddac do bezgotowkowej naprawy, ale to zalezy jak wczesniej ustaliles przy zawieraniu umowy z AC. Czy kasa do reki czy naprawa bezgotowkowa. Ja nie radze naprawiac bezgotowkowo bo bedziesz mial sama szpachle i czesci felerne. Ja po takim dzwonie auto naprawialem sam, ale przynajmniej wiedzialem ze wszystko mam nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie została uszkodzona maska, lampy i błotniki. Trzeba będzie najwyżej pomalować zderzak pod kolor auta.

W PZU pytali jaka formę odszkodowania wybieram. Ale jeszcze nie zdecydowałem.

Narazie wycenili szkode na 1800 zł i jutro ide z nimi rozmawiać :evil:

Dzwoniłem do sklepu co prowadzą części do audi i vw. Wyliczyli same części na 2700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez zalezy jaki pakiet AC oplacales czy drozsze od nowych czesci w razie wypadku czy tansze, od czesci uzywanych + amortyzacji, zapewne miales ta 2 opcje wiec sie nie dziw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić zadzwonić/podejchać do dobrego warsztatu - najlepiej ASO (może być też Skoda, Seat czy VW) i przedstawić sprawę. Robisz warsztatowo i nie interesują cię koszty wyceny. POprostu podpisujesz cesję praw na warsztat. Aby nie było problemów z uznaniem wyceny warsztatu to ubezpieczalnia ma 30 dni od wyceny na okreslenie swojego stanowiska - tzn. zgodny na naprawę. Masz prawo naprawiać do 100% wartości, a przy tych uszkodzeniach nie ma co się przejmować że przekroczysz tą wartość.

Co ci daje oddanie do ASO - zakup ori legalną drogą bezpośrednio z magazunów Kulczyka, proces naprawy zgodny z technologią firmy, użycie środków takich jak fabryka przewidział - ocynk, wygłuszenia, ochrona antykorozyjna itp itd

W zwykłym warsztacie tego nie uzyskasz z regóły bo gościu na czymś musi oszczędzić by zarabiać.

Ponaddto ubezpieczalnie raczej nigdy nie kwestionuje fatur z zakupu części przez ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...