Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju i filtra oleju


tomek71wzw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, chcialbym zapytac czy jest gdzies manual wymiany oleju i filtra oleju. Juz mowie czemu chce zrobic to sam choć nigdy tego nie robilem (a wydaje mi sie ze nie jest to cos trudnego - moze sie myle). Gdy jezdzilem do stacji zajmujacych sie niby wymiana i zobaczylem jaka tam idzie masówka i jak wyglada akord w wymianie oleju to oczywiscie klotnie z majstrami a oni zazwyczaj sa aroganccy i mowią ze skoro lepiej sie na tym znam to czemu sobie sam nie wymienie. Znam sie nie znam ale chyba 5 min to za krotki czas zeby splynal stary olej? Wg nich jest ok a jak nie to mowiac wprost mam spadac. Wiem ze jesli to mozliwe to sam zrobil bym to duzo bardziej starannie. Olej i filtr juz w drodze wiec jesli byscie pomogli to nie musialbym sie denerwowac za 30pln.

PS. brak polskich znakow - nadgarstek w gipsie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzej lekko silnik ale nke tak zeby cie poparzylo, odkrec korek miski o zaczekaj az wszystko splynie auto ma stac na rownym. Odkrec filtr najlepiej lancuchem mi poszedl srubokretem. Przed przykreceniem nowego posmaruj uszczelke olejem, koniec filozofi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No korek miski to chyba sam znajdziesz pod silnikiem. Skoro nie wiesz gdzie jest korek ods miski to lepiej oddaj komuś samochód i niech Ci wymieni bo więcej szkody zrobisz jeszcze w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Miskę znajdziesz jak wejdziesz do kanału inaczej nie ma dojścia. W misce mniej więcej po środku szukaj korka ( duża śruba) odkręć ją a przy okazji przygotuj się na ochlapanie oliwą ( to taki chrzest). Filterki oleju masz po prawej stronie silnika ( stojąc twarzą do auta) duża zazwyczaj czarna puszka. Odkręć po spuszczaeniu oliwy z silnika. Filtr jest zalany olejem więc nie porozlewaj. Reszta jak pisał Krzysiek. Powodzenia.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrać się do filtra oleju od góry dobrze jest wykręcić zbiorniczek z płynem chłodniczym, wykręcamy trzy śrubki zbiorniczek odchylamy na wężach. Przed założeniem nowego filtra tak jak kolega wyżej napisał smarujemy trochę uszczelkę, ja zalewam też filterek do połowy olejem (krócej świeci czerwona lampka) dokręcamy ile się da ręką. Jak filtr jest odkręcony można sprawdzić, czy dobrze dokręcona jest śruba, która jest wewnątrz i dociska oring (częsta przyczyna wycieków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Nie chcę spamować już nowym tematem, potrzebuję dobrać do mojego modelu auta Olej do skrzyni biegów? Będzie ktoś tak dobry i poda nazwę oleju i powie ile tam wchodzi litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...