Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G Basic i system TMC


gaciu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś sukcesy związane z włączeniem systemu TMC w MMI 3G Basic/Low? Dla tych co mają czytnik SIM lub inne wersje usług ONLINE ta technologia jest zbędna, ale dla nas szarych myszek z Basic-iem to jedyny sposób na wiadomości o sytuacji na drodze.

System TMC działa już od jakiegoś czasu w Polsce a sygnał jest emitowany przez dwóch nadawców: Polskie Radio i RMF. Zastanawiam się czy wy też macie zawsze przekreślony symbol TMC w nawigacji. Z tego co wyczytałem potrzebna jest licencja, aby korzystać z tego systemu. W podstawowej funcjonalności MMI nie ma możliwości dorzucenia licencji. Mniemam zatem, że auto fabrycznie ma wrzuconą licencję na korzystanie z jakiegoś systemu.

Czy ktoś kto kupił auto w Polskim salonie ma tą opcje uruchomioną? A może ktoś kto ma auto importowane podczas zagraniczngo wyjazdu odpalił TMC. Jak sprawdza się ten system?

Dla chętnych, dwa linki do poczytania:

http://www.lokalizacja.info/pl/rynek-masowy/tech/kiedy-tmc-nie-dziala-i-nie-chce-dzialac.html

http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,Podrozowanie-z-TMC-po-Polsce,6957,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest gdzie indziej ale w DE skąd mam sprowadzone auto system funkcjonuje po wjechaniu do Polski TMC się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawdza? Przydatne to wogóle?

Może jest ktoś kto kupił auto w Polsce i może sie wypowiedzieć czy mu działa czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież odpowiedzi masz w linkach które sam wkleiłeś. TMC działa w PL tylko z nawigacjami Becker, Garmin i innymi wymienionymi w artykule gdyż kupując te nawigacje zawarta jest opłata dla operatora systemu TMC. W Niemczech TMC jest dostępne dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież odpowiedzi masz w linkach które sam wkleiłeś. TMC działa w PL tylko z nawigacjami Becker, Garmin i innymi wymienionymi w artykule gdyż kupując te nawigacje zawarta jest opłata dla operatora systemu TMC. W Niemczech TMC jest dostępne dla wszystkich.

"No przecież" wiem co było napisane.

I nie jest to sprawką prducenta a licencji która jest wrzucona na urządzenie i stąd moje pytanie, mądralo.

Sprawa jest typowo software-owa, ale po przejżeniu zielonego menu nie znalazłem nic co by wskazywało, że jest możliwość wrzucenia licencji TMC do MMI. Stacje TMC są wykrywane ale nie są dostępne przez brak licencji. Dlatego interesowało mnie czy jest ktoś kto kupił auto w Polsce i ma śmigające TMC. Z braku odpowiedzi wnioskuję, że Audi nie miało takiej opcji w Polskiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje działają po całej europie ale wjeżdżając do PL TMC brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z polskiego salonu, ale powiem szczerze, że nigdy nie sprawdzałem czy działa w Polsce (europie) ten system (jakoś nie przykuwałem uwagi czy jest przekreślone czy nie). Jutro będę w trasie to jak wrócę to dam znać jak sprawa się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niestety nie działa. Ostatnio przejeżdżając w pobliżu czeskiej granicy uruchomiły się komunikaty dotyczące dróg po drugiej stronie granicy, a u nas niestety cisza. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w pobliżu czeskiej granicy uruchomiły się komunikaty dotyczące dróg po drugiej stronie granicy

Dokładnie tak jest . Niekiedy tez mam info TMC od nich u siebie w okolicy.

Czesi jak zwykle potrafią .... u nas jak zwykle zazwyczaj nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

no i u mnie podobnie jak u innych w naszym kraju nie działa. W europie zachodniej jak najbardziej.

Może i kiedyś się to zmieni u nas... może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czechy, słowacja oraz węgry napewno działa bo byłem ostatnio na węgrzech i działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...