Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem przy zmianie skrzyni na manual


Gajos13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
a wiec zacznę od początku mam audi a4 b5 2.8 quattro 98r. 193KM (kremowe), kupiłem ją z automatyczną skrzynią biegów jeździłem jeździłem i padła. Automat wyzioną ducha a więc postanowiłem zmienić na manualną skrzynie w tym celu kupiłem cały drugi samochód audi a4 b5 i tu uwaga miało być 2.8 ale jest 2.6 (czerwone) bo ktoś zmienił silnik podobno skrzynia jest ta sama oczywiście też quattro 95r. Wszystko szło git koło zamochowe włożyłem z czerwonego ominełem blokadę rozrusznika moje audi kremowe kręci rozrusznikiem ale nie ma iskry. Wiec co szukam, okazało się że mam błąd na vag-u pokazało że czujnik położenia wału korbowego, i błąd sterownika automatycznej skrzyni. No to przekodowałem sterownik silnika błędu skrzyni nie ma już ale czujnik. Zaczyna się robić ciekawiej :D czujnik jaki miałem przy automatycznej skrzyni biegów w kremowej audi http://www.directupload.net/file/d/4045/pnzb9s9s_jpg.htm

tak jak na zdjęciu czyli z szarą wtyczką i krótkim czujnikiem oblanym plastikiem a wiec myślę że nie będzie działał prawidłowo bo teraz jest inne koło zamachowe. A audi czerwone te co miało manualna szkrzynie biegów od nowości miało

http://www.directupload.net/file/d/4045/hf6b5jg8_png.htm

taki czujnik z czarną wtyczką i dłuższym metalowym czujnikiem który był zamoczony w oleju czytał obroty bezpośrednio z wału korbowego
Teraz moje pytanie jak to rozwiązać? silnik nie ma informacji o obrotach dlatego nie daje iskry
Czy u mnie z wału korbowego będzie sygnał ? jest tam jakaś koronka czy coś w tym stylu ?
Czy koło zamochowe od silnika 2.6 jest inne niż w 2.8 ?
jak to rozwiązać ? przerobić czujnik ? są inne wtyczki
Czy inne koło zamochowe od 2.8
Przecież są a4 w manualu 2.8 i te w quattro
Pomóżcie !!!


Nikt nie potrafi mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamówiłem właśnie z ACK się okaże jutro ;-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...