Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALZ 1.6 duże zużycie benzyny


Pawełek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o opinie UŻYTKOWNIKÓW tego silnika ile spala.

Kupiłem go bo wcześniej miałem podobny silnik w b5 ale spalanie było o wiele niższe.

Aktualnie średnie 10-11L miasto 12-13L wszystko przy normalnej spokojnej jeździe bez używania klimy.

Zastanawiam się czy 1.6 tak ma czy szukać przyczyny w cewkach świecach lub sondach. Proszę o wasze opinie

Edytowane przez Pawełek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci ile mi pali benzyny ale powiem Ci, że gazu mi pali mniej niż Tobie benzyny więc raczej coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że strasznie wysokie te spalanie, może jeszcze ktoś podrzuci swoje?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz że auto pali za dużo w pierwszej kolejności sprawdź termostat, czujnik temperatury, przepływomierz i sondę lambda.

Jeśli masz dostęp do komputera nie powinno być z tym sprawdzeniem problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak palił jak sonda była walnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali w trasie 5,5-6,5
miasto do 8 nie wiecej.
Check sie pali wiec sonda jest jeszcze przed wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wymienisz sobie sondę to ja chętnie odkupię ta uszkodzoną :-)
A tak na poważnie to długo już nim jeździsz? Wcześniej też miałeś podobne spalanie? Takie wyniki to nie jeden z tdi by Ci pozazdrościł

Edytowane przez Pawełek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie jest następujące:

Trasa 6-7 l/100 km

Miasto 8,5-9,5 l/100 km

Ostatnio przeliczałem średnią spalania i wyszło mi jakieś 8,5 l/100 km. Więc pali ci trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wymienisz sobie sondę to ja chętnie odkupię ta uszkodzoną :-)

A tak na poważnie to długo już nim jeździsz? Wcześniej też miałeś podobne spalanie? Takie wyniki to nie jeden z tdi by Ci pozazdrościł

Jeżdzę kilka miesięcy, trasa na tempomacie 100 km/h, 3 000 obrotów i pali do 6 litrów

To jak wymienisz sobie sondę to ja chętnie odkupię ta uszkodzoną :-)

A tak na poważnie to długo już nim jeździsz? Wcześniej też miałeś podobne spalanie? Takie wyniki to nie jeden z tdi by Ci pozazdrościł

Jeżdzę kilka miesięcy, trasa na tempomacie 100 km/h, 3 000 obrotów i pali do 6 litrów

a no i opony 205 szerokie, na zime beda 195 wiec zobacze jak wtedy spalanie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem na urlop do zakopanego, 500 km w kolach, spalilem niecale pol zbiornika.

Oczywiscie na strone, gdzies mam nawet foto jak mi komputer pokazuje zasieg na zbiorniku po przejechaniu 70 km 1100 km zasiegu.

No i wrocilem, przejechalem 940 km i w zbiorniku zostalo mi jeszcze paliwa na 130 km, wiec spalanie w okolicach 6 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio z trasy 1600km PL-UK 6.9 litra benzyny na 100km prędkość 100-140km/h. Jazda mieszana z przewagą krótkich odcinków po 10-20 km głównie tereny podmiejskie średnio ok 8.5 na 100km. Chyba w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie po przejechaniu 4 tyś.km od zakupu przedział 6-7 L/100.80% trasa 20% miasto.Jazda raczej spokojna przeważnie do 100 max 120.Jak nie ma większych korków w stolicy to 6.5 max.I gumy 225, na 205 pewnie by było jeszcze mniej.Ale na pewno dużo zależy od sposobu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...