Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[2.4 BDV] Drgania silnika / karoserii

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

chodzi ci o ten gumowy do którego wchodzi i wychodzi metalowa rurka?

Opublikowano

ubXclP.jpg

Pod spodem tego węża były świeże krople oleju.

Opublikowano

na wypadanie zapłonu to wpływu nie ma na 99% ale co nie zmienia faktu że nie szczelność trzeba jak najszybciej usunąć.

Na początek przejrzał bym instalacje elektryczną w kostkach poprawił styki u mnie w jednej kostce brakło takiej gumki która zapobiega luzowaniu i ruszaniu się kostki skutkiem takiego braku było wypadanie zapłonu ale do tego stopnia że telepało autem i check migał innym razem tylko tracił moc takie małe gówienko a tyle problemów mi przy stworzyło miałem już nawet obawy że głowica została źle zregenerowana i będzie do ponownej rozbiórki

Opublikowano

Kilka razy sie zdazylo ze check migal podczas jazdy.

Mam nadzieje ze to cos z instalacja.

Opublikowano

To jest przewód pompy wspomagania.

Opublikowano

Witam,

Elektryka sprawdzona nie widać żadnych nieprawidłowości.

Podmieniona cewka, te same objawy na wolnych obrotach.

Podczas jazdy VAG nie pokazuje wypadania zapłonu, na kilkunastu km było wszystko ok, nawet na minutowym postoju nic nie wywaliło.

Inaczej jest jak odpala się samochód, zimny silnik, po dłuższym postoju np.po nocy, na VAGU wywala 20zapłonów na 30s.3 cylinder i 1zapłon na 2cyl.

Może jakiś czujnik od tej głowicy?

Jak sprawdzić katalizator?

Edytowane przez caliberrr

Opublikowano

A może zalany , paliwo przez noc ścieka z wtrysku.

Opublikowano

Jakie wtryskiwacze LPG ?

Opublikowano

No właśnie stare Valtek pewnie mają ładnych parę lat:)

Opublikowano

Na te wypadania po nocy to sprawdzilbym czy wtryski LPG nie wala gazem w silnik przez noc.

 

Edytowane przez soul87

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Odetne tymczasowo instalacje gazowa i zobacze czy problem powtarza sie tez na samej benzynie.

Kilka spostrzeżen:

Na samej benzynie również to samo.

Po dłuższym postoju wypadaja zaplony.

Podczas jazdy jest wszystko ok, po przejechanych kilku km na postoju wszystko tez jest w porządku.

Edytowane przez caliberrr

Opublikowano

Cewka? ,ciekawe to jest...

Edytowane przez soul87

Opublikowano

Cewkę przekladałem od innego auta i tez to samo było.

Opublikowano

a sprawdziłeś te wtryskiwacze paliwowe? kompresje?

Co do cewki , ja w swoim 2.4 pozbyłem się całego układu i przerobiłem na pojedyńcze:

IMG_20160508_113947751.jpg
IMG_20160508_120410972.jpg
IMG_20160508_120430300.jpg
IMG_20160508_120418724.jpg
IMG_20160508_120425315.jpg
Opublikowano

Też się czaje na tą modyfikacje. 

Edytowane przez soul87

Opublikowano

Ale minus 7 na jednym czy obu?

Opublikowano

Dzisiaj podmienie wtryskiwacze i zobacze co będzie sie dzialo po postoju.

Co dała Ci zmiana na pojedyncze cewki?

Opublikowano

W czasie wilgotnych dni wypadały zapłony , ciężko było stwierdzić czy to przewody, cewka przy sprawdzeniu mgiełką wody dawała iskrami po swojej obudowie. Pod obciążeniem też miałem wrażenie że wibracje szarpnięcia się zdarzają. Ostatnim razem wywaliło błąd misfire na 5 cyl.

I

Nie chciałem ryzykować kupna cewki ( 400-450 ) i/lub przewodów (300-450 zł ) a na a6klub parę osób już przerobiłoni było zadowolonych. Pomysł zrodził się w USA chyba jak zaczęli kombinować z kompresorem.

Koszt takiego układu to około 200 zł :

- cewki 8 sztuk z Allegro - 80 zł

- można kupić same wtyczki do cewek ale ja kupiłem wiązkę z silnika 3.0 ASN z Anglika - 79 zł

- gniazdo do cewki - 20 zł na Allegro

Opublikowano

Banan gdzieś jest manual do tego ?

Opublikowano
Dnia 5/9/2016 o 16:31, Banan napisał:

Ale minus 7 na jednym czy obu?

na jednym -2, na drugim -7

 

Edytowane przez soul87

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.