Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Jakie powinny być obroty silnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich mam autko AUDI A4 AVANT B6 2002r 1.9 TDI 130 KM... Moje pytanko jakie powinny byc obroty na biegu jałowym obecnie mam ponad 950 i wydaje mi sie ze silnik troche za szybko pracuje (wyczuwalne jest to w kabinie,drgania) czy nie powinny byc kolo 900. jak mozna obnizyc obroty?? Z góry dzieki i pozdrawiam.

Opublikowano

Oroty powinny byc miedzy 861do 950/min

Opublikowano

Witam wszystkich mam autko AUDI A4 AVANT B6 2002r 1.9 TDI 130 KM... Moje pytanko jakie powinny byc obroty na biegu jałowym obecnie mam ponad 950 i wydaje mi sie ze silnik troche za szybko pracuje (wyczuwalne jest to w kabinie,drgania) czy nie powinny byc kolo 900. jak mozna obnizyc obroty?? Z góry dzieki i pozdrawiam.

jaka masz skrzynie biegow?

Opublikowano

ja mma 889 albo 879 ale cos z przedziąłu 861 a 950 :P

Opublikowano
  • Autor

manualna[br]Dopisany: 02 Listopad 2008, 16:02_________________________________________________5

Opublikowano

Napisałeś że 950 i są wyczuwalne drgania jeśli byś jeszcze obniżył to będzie jeszcze bardziej szarpać silnikiem i przenosić to na budę. Uważam że obroty masz dobre, obniżyć lub podnieść można Vag-iem. Sprawdź może poduszke pod silnikiem może jest zużyta i dlatego szarpie budą. pozdrawiam :)

Opublikowano
  • Autor

Poduszki wymieniłem juz obie.. to nie sa jakies drgania mocne , przed wymiana poduszek auto sie kołysało bardzo teraz poprostu czuje takie szybkie drgania delikatne ale moze to narmalne w tym modelu?

Opublikowano

Wciśnij sprzęgło i wtedy zobacz czy dalej wibruje bo może to dwumas. A co do obrotów to są za wysokie, powinno być od 880 do ok 903obr.

Opublikowano

a nie uważasz ze do TDI i TDI zawsze będzie drgał :)

Opublikowano

avf awx avb maja na jalowym ustawione fabrycznie 882 obr/min. obroty sprawdz vag-iem.

obrotomirzem ciezko okreslic dokladnie.

Opublikowano

A jak zmienic obroty vagiem?

Opublikowano

a sprawdziles ze masz faktycznie zbyt wysokie? byc moze obrotomierz przeklamuje.

najepierw diagfnostyka, nie sadze zeby ktos grzebal, a same bez przyczyny sie nie podniosa.

Opublikowano

Z tego co tu czytam jednym z najczestszych problemow TDI sa drgania silnika na biegu jalowym. Problem znika gdy wlaczymy klimatyzcje lub np ogrzewanie tylnej szyby czyli de facto nastepuje podniesienie obrotow. Zakladajac, ze silnik jest w przedziale optymalnych obrotow i ma jeszcze maly margines na ich podniesienie taka modyfikacja wyeliminowala by problem. Stad pytanie - jak to zrobic Vagiem? Nie sadze zeby to bylo takie proste...

Opublikowano

Z tego co tu czytam jednym z najczestszych problemow TDI sa drgania silnika na biegu jalowym. Problem znika gdy wlaczymy klimatyzcje lub np ogrzewanie tylnej szyby czyli de facto nastepuje podniesienie obrotow. Zakladajac, ze silnik jest w przedziale optymalnych obrotow i ma jeszcze maly margines na ich podniesienie taka modyfikacja wyeliminowala by problem. Stad pytanie - jak to zrobic Vagiem? Nie sadze zeby to bylo takie proste...

A nie pomyślałeś o tym, że skoro powinno być 882 obr/min i są drgania to coś jest nie tak ?

Podniesieniem obrotów nie zlikwidujesz problemu, a tylko zakamuflujesz skutek jakiegoś problemu (dwumas, wtryski itp). Przyczyn może być wiele.

Mam też AVF i jakoś nie mam czegoś takiego.

Opublikowano

Pewnie masz racje - zazwyczaj to problemy z zasilaniem, chociaz roznie bywa. Tak sobie tylko pomyslalem, ze jesli zwiekszenie o kilka obrotow mogloby zlikwidowac problem to czemu by nie sprobowac. Oczywiscie tak aby nie przekroczyc gornej dozwolonej wartosci.

Opublikowano

Pewnie masz racje - zazwyczaj to problemy z zasilaniem, chociaz roznie bywa. Tak sobie tylko pomyslalem, ze jesli zwiekszenie o kilka obrotow mogloby zlikwidowac problem to czemu by nie sprobowac. Oczywiscie tak aby nie przekroczyc gornej dozwolonej wartosci.

Lepiej jest zlikwidować problem tych drgań.

Wierz mi, że jak podniesiesz obroty to prędzej czy później będziesz musiał coś z tym zrobić, a lepiej jest jak wiesz leczyć przyczyny niż skutki :wink4::tongue4:

Opublikowano

Z tego co tu czytam jednym z najczestszych problemow TDI sa drgania silnika na biegu jalowym. Problem znika gdy wlaczymy klimatyzcje lub np ogrzewanie tylnej szyby czyli de facto nastepuje podniesienie obrotow. Zakladajac, ze silnik jest w przedziale optymalnych obrotow i ma jeszcze maly margines na ich podniesienie taka modyfikacja wyeliminowala by problem. Stad pytanie - jak to zrobic Vagiem? Nie sadze zeby to bylo takie proste...

zrodlo drgan lokalizujemy logowaniem statycznym grupy 013. wtedy otrzymujemy informacje gdzie szukac przyczyny drgan.

tak jak Łukasz powiedzial podnosznie eobrotow nie eliminuje problemu, tylko go maskuje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.