Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BPW] KOPCI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, jestem tu nowy i proszę o podpowiedź co może być przyczyną dymienia z rury wydechowej. DPF dał mi się we znaki na wakacjach ( czyściłem filtr za granicą po po przymusowym postoju ) Po powrocie usunąłem filtr, auto straciło moc, mechanik ominął komputerem zawór EGR,moc wróciła ale teraz samochód dymi, po starcie na biało natomiast po kilkunastu minutach jazdy bardziej na czarno i już mniej, dymi jak się dodaje gazu, jak jadę jednostajnie to jest wszystko OK. Co może być przyczyną ? Czy wymiana EGR na nowy pomoże ? Przed usunięciem DPF nie dymił. Dodam że turbina była wymieniana jakiś czas temu.

Z góry dzięku za podpowiedzi.

Opublikowano

Raczej coś skopane w sterowniku może być. Może źle wywalone dpf z egr programowo?

Zrób chociaż komplet logów.

Opublikowano

Przyczyn dymienia może być wiele, od słabej komprechy poprzez problemy z pompkami, czujnikami, ustawieniem rozrządu, EGR-em, klapą gaszącą, szczelnością dolotu itp, itd :hi:

Na początek na próbę zaślep EGR całkowicie i zobacz czy się coś zmieni na lepsze :naughty:

A tak w ogóle to najpierw się diagnozuje przyczynę problemu, a potem podejmuje przemyślane działanie.

U Ciebie problem leżał w działaniu silnika, albo osprzętu, a zapychanie DPF-a było skutkiem :decayed:

Ale niestety ludzi którym się che , albo umieją postawić porządną diagozę, jest nie wielu w całej masie mechaników, to jest czasochłonne i pieniędzy z tego nie ma :kox:

Z finansowego punktu widzenia pana mechanika, lepiej i prościej jest ciąć i wymieniać po kolei, może się kiedyś w końcu trafi :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Witajcie, właśnie wróciłem od mechanika, zaślepił EGR i samochód dalej dymi, mechanik zasugerował na początek wymianę oleju na gęstszy, teraz jest OW/30 samochód ma przejechane 185 tys. Komputer niby błędów mu nie pokazał. Zastanawiam się czy ten olej wymieniać czy pomęczyć jeszcze kogoś innego?

Opublikowano

Jeśli zdecydujesz się na wymianę oleju polecam do BPW Motul 8100 x-clean plus ;-)

Opublikowano

To dymienie to nie jest raczej wina oleju, prędzej jakaś nieszczelność dolotu, nic nie syczy czy gwiżdże podczas przyspieszania ?

Robiłeś może loga dynamicznego z grupy 011?

Jeżeli tak to pokaż :hi:

Opublikowano

u mnie zaczyna dymic jak chodzi na biegu jałowym pozniej przestaje.Wczesnie wymieniona turbina i 4 litry oleju poszly w wydech.Przejechalem juz 20tys i nadal dymi czy mozliwe ze tak dlugo olej sie wypala? Podczas jazdy nic nie dymi

Opublikowano

skoro gośc ominał programowo EGR tzn ze go wyłączył i egr jest cały czas w pozycji zamknietej wiec wymiana na nowy nic nie zmieni.

moze gostek dłubiacy w sofcie którąś mape ominał odpowiedzialną za cos zwiazanego z DPF'em

lub moze PD którys kleka i na biegu jałowym kopci - mozesz okreslic zapach spalin...??

Opublikowano
  • Autor

skoro gośc ominał programowo EGR tzn ze go wyłączył i egr jest cały czas w pozycji zamknietej wiec wymiana na nowy nic nie zmieni.

moze gostek dłubiacy w sofcie którąś mape ominał odpowiedzialną za cos zwiazanego z DPF'em

lub moze PD którys kleka i na biegu jałowym kopci - mozesz okreslic zapach spalin...??

Na 99 % zapach spalin. Dzisiaj odstawiam auto do tego który wycinał filtr, niech grzebie....

Opublikowano

Pomoze.mi ktos ?

Opublikowano

Pomoze.mi ktos ?

Jak wyglądają korekcje na biegu jałowym ( grupa 013 ) ?

Opublikowano

Witajcie, właśnie wróciłem od mechanika, zaślepił EGR i samochód dalej dymi, mechanik zasugerował na początek wymianę oleju na gęstszy, teraz jest OW/30 samochód ma przejechane 185 tys. Komputer niby błędów mu nie pokazał. Zastanawiam się czy ten olej wymieniać czy pomęczyć jeszcze kogoś innego?

1. fajny mechanik, doradzajacy wymiane oleju aby sie pozbyc problemu spowodowanego inna przyczyna...

2. olej niezbyt szczesliwie dobrany.

3. kto wycinal DPF? wycial go tylko czy rowniez dokonal modyfikacji softu?

4. mechanik ktory wylaczyl egr zajmuje sie tuningiem?

5. DPF wylaczony programowo?

6. Zrob dianogstyke z logami, bedzie wiadomo wiecej.

Opublikowano

1 -0.43 2 .-041 3 .019. 4 018

Edytowane przez oomichalekoo

Opublikowano

1 -0.43 2 .-041 3 .019. 4 018

grupa 023, bs i statyczne. 003, 011

Opublikowano

Dpf wypalilem programowo bylo 00001 pozniej 00000 i 0.00% zapelnienia przyczyna jest zalegajacy olej w tlumikach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.