Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciemny kolor płynu chłodzącego


bright84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie zaglądałem od jakiegoś czasu pod maskę,dziś chcąc sprawdzić poziom oleju zauważyłem ze kolor płynu chłodzącego zmienił kolor z różowego na ciemny/brazowy.Nie zauważyłem jakiś zmian w pracy silnika czy nie trzymanie temperatury,wszystko w normie ,poziom płynu ,oleju.Zaciagnalem strzykawka płyn ,kolor okazał się być pomarańczowy ,pod światło zauważyłem pływający jakiś lekki osad.Macie jakiś pomysł co może być przyczyna ? Dodam ze rok temu zdejmowałem chłodnice i zalalem nowy G13 ,w międzyczasie dolalem trochę koncentratu G12

Pozdr !

Marek

Edytowane przez bright84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił ale może to być olej.

Wydaje mi się ze byłyby tluste plamy na wierzchu,a wyglada na czysty patrząc do zbiorniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt było by tłusto. Sprawdź pompę wody o ile to możliwe. Może ona na mieli rdzy.??? W poprzedniej audi jak pompa mi siadła to płyn był rudy i z pompy kapała ruda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobnie kolor bym ciemny podchodził pod brązowy 3 dni później padła pompa wody przegrałem motor i poszła uszczelka tak ze. Nie zdziwiłbym się gdybyś miał blisko końca uszczelki u mnie podniosło zrobiłem gliwoce koszt 600zl. Z robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze fałszywy alarm .Bylem w ASO,powiedzieli ze układ szczelny,a plyn mógł zmienić kolor po zalaniu układu G13 który ma bardziej "wzbogacony skład " ( prawdopodobnie rozpuscil jakies osady )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne cos ze niby rdza sie osadizła no płyn jak jest stary to zmienia barwe nie powiem musisz obserwowac albo zalac nowy płyn znów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przepłukał układ i wlał na nowo płyn i obserwował....

Edytowane przez PrzemoS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przepłukał układ i wlał na nowo płyn i obserwował....

tak tez zrobilem,narazie spokoj =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby geniusze z ASO nie mylili się :cheesy:

niestety czesto sie myla badz nie maja pojecia.... brawo za przepłukanie układu , teraz tylko obserwowac, oby było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...