Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który gaz polecicie ?


ananaseq1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Napisałem maila z prośbą o wycenę gazu z "górnej" półki do mojej Audi. Specjalista odpisał

1. Najlepsza na rynku instalacja PRINS z bardzo dobrymi wtryskiwaczami KEYHIN cena 4200zł.
2. Bardzo dobra instalacja gazowa STAG Q-BOX z wtryskiwaczami HANA cena 3200zł.
3. Instalacja V generacji VIALLE LIQID-SI wtrysk gazu ciekłego do kolektora ssącego cena 4800zł.

Czy możecie potwierdzić, które z tych instalacji będzie "najlepsza" może nie koniecznie ta najdroższa ;) ale jeśli faktycznie to moge ją wybrać. A może macie swoje doświadczenia lub inne typy instalacji, których w ogóle mechanik nie zaproponował ? Ofertę otrzymałem z autoryzowanego serwisu STAG/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 2 była by ok, tyle że wtryski zamiast hana może barracudy, może być też instalacja BRC Sq24. Prins totalnie nie opłacalny i mega drogi a Vialle ogłosiło upadłość więc części zamiennych chyba szybko nie znajdziesz w razie awarii i ma ponoć swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 2 była by ok, tyle że wtryski zamiast hana może barracudy, może być też instalacja BRC Sq24. Prins totalnie nie opłacalny i mega drogi a Vialle ogłosiło upadłość więc części zamiennych chyba szybko nie znajdziesz w razie awarii i ma ponoć swoje wady.

Dokładnie tak.Zestaw 2 jak najbardziej. Jaki reduktor w tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0ALT nie jest wymagającym silnikiem, nie rozumiem, po co chcesz ładować graty za tyle kasy, jak i tak liczy się wystrojenie, a instalację spokojnie można założyć za nawet 2500 i będzie bezobsługowa ...

Z tego co napisałeś brał bym STAGa, ale ogólnie żadnego z nich. KME, ale to dlatego, że mam i sobie chwalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BRC i lata od 2 lat i około 70tyś :) Płaciłem w promocji 2690 zamiast 3300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim bfb mam q-boxa + baracudy + parownik KME Gold ;) . zestaw bezawaryjny i kosztował mnie 2.6k plenów :banan:. nie wiem po co chcesz do 2.0 pakować się w takie koszty :facepalm: moja rada nie ma sensu- takie jest moje zdanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności q - box wystarczy . Co do ceny to strasznie drogie. Za 2500 spokojnie założysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe info od mechanika

"Reduktor oczywiście Stagowski AC W-01. Wtryskiwacze mogą być Barracudy tylko ja nie widzę sensu.
Instalacji BRC nie montuję , ma kilka rzeczy które mi się nie podobają a niczym się nie wyróżnia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie mówię co gorsze co lepsze, nie znam się ^^ Ale zrobiłem ponad 70tyś na BRC sq i tylko wymieniam filtry :D Ja akurat wychodzę z założenia że droższe "przeważnie" jest lepsze :kox: Może tanio też idzie ale kwoty poniżej 2000tyś ( a o takich też słyszałem :facepalm: )​ to już przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie otrzymałem takie info i wycenę, Myślicie ze jest ok i można brać ? Na pewno ponegocjuje jeszcze cenę.

"Wtryskiwacze Barracuda mogą być cena ta sama . Reduktor KME Gold się nie nadaje może być Silver."
Q-Box+Barracuda+Silver=3200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Wtryskiwacze Barracuda mogą być cena ta sama . Reduktor KME Gold się nie nadaje może być Silver."
Q-Box+Barracuda+Silver=3200zł.

Barrakuda jest ok, ale niech zamontuje pojedyńczo na trójnikach,

Komp. QBox i do tego wystarczy stagowski reduktor R01,

cena jest dość wysoka ,

ten sam zestaw w zależności od regionu Polski może się wachać od 2500 do 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie cena jest zależna od regionu i jaki narzut sobie robią monterzy a czasem jest to poprostu przesada.... Ja Mam Sterownik A.E.B King + wtryski Barracuda + reduk OMVL Dream XXL.... i chodzi dobrze... problemy mialem z listwa REG FAST ktora i tak padła po 25 tys km... Dwa lata temu za ta instalacje na wtrysku REG FAST dałem 2800 zł.

Edytowane przez chrzanio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie otrzymałem takie info i wycenę, Myślicie ze jest ok i można brać ? Na pewno ponegocjuje jeszcze cenę.

"Wtryskiwacze Barracuda mogą być cena ta sama . Reduktor KME Gold się nie nadaje może być Silver."

Q-Box+Barracuda+Silver=3200zł.

Wydaje mi się, że cena finalnie chyba nie jest tragiczna biorąc pod uwagę, że zestaw będzie montowany w "autoryzowanym" serwisie STAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie otrzymałem takie info i wycenę, Myślicie ze jest ok i można brać ? Na pewno ponegocjuje jeszcze cenę.

"Wtryskiwacze Barracuda mogą być cena ta sama . Reduktor KME Gold się nie nadaje może być Silver."

Q-Box+Barracuda+Silver=3200zł.

no cena kosmos 600 pln wicej niz w lubelskim.

a golda załozyłem z mysla o pozniejszych modach w bfb. wolałęm zachowac rezerwę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem świeżo po zamontowaniu instalacji. Finalnie mój zestaw to STAG: Qbox, reduktor również STAGowski R-01 no i wtryskiwacze HANA + świece Brisk (LPG). Jestem zadowolony i śmiem twierdzić, że może tylko mi się wydaje ale auto jeździ jakoś żwawiej :) Jestem jeszcze przed pierwszym 1000 km a co za tym idzie pierwszą regulacją po zamontowaniu i odnotowuje spalanie na poziomie 10L/100 co chyba jest niezłym wynikiem jak na instalacje przed regulacją.

Może i dopłaciłem 300/400 PLN ale montowałem w autoryzowanym serwisie STAG z gwarancją na sterownik 5 lat i postawiłem tutaj na fach i doświadczenie gazowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci służy ;) Ogólnie spalanie koło 10l to jak dla mnie norma, a wręcz dawno nie przekroczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...