Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czasem puści dymka na ciepłym silniku


dominik95r95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Kolegów !

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że auto puszcza mi czasem białego dymka podczas odpalania, ale na ciepłym silniku... na zimnym ogólnie nie puszcza ,przynajmniej nie zauważyłem. Silnik to 1.9 brb z usunięty dpfem . Ktoś ma pomysł co może być przyczyną ?

Dodam, że ten dymek to naprawdę czasem, nie cały czas.

Edytowane przez dominik95r95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy jak puści białego bąka, to odpala od strzała, czy trzeba trochę pokręcić ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich Kolegów !

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że auto puszcza mi czasem białego dymka podczas odpalania, ale na ciepłym silniku... na zimnym ogólnie nie puszcza ,przynajmniej nie zauważyłem. Silnik to 1.9 brb z usunięty dpfem . Ktoś ma pomysł co może być przyczyną ?

Dodam, że ten dymek to naprawdę czasem, nie cały czas.

U mnie jest podobnie jest mnóstwo postów na ten temat.... Czytałem wszystkie i dwie rzeczy generalnie wchodzą w grę uszczelka pod głowicą lub zapchana odma. U mnie jest jeszcze tak, że jak auto jest rozgrzane i postoi trochę np. kilka godzin i odpalam to też po chwili dymi na biało ok. 1 - 2 minut i potem spokój, nie kopci na czarno i wszystko generalnie ok. Wyczytałem że należy sprawdzić głównie odmę bo może być przytkana i wtedy jest kłopot że gazy ze skrzyni korbowej nie wylatują i stąd to kopcenie.... Tylko tu mam problem bo zdjąłem wąż z odmy i generalnie była drożna bo wylatywał z niej biały dym tylko nie wiem jak mocno ma z niego dymic być może jest przepływ ale zbyt mały ??

aha u mnie EGR odłączony programowo i jutro zamykam mechanicznie jak tylko blaszka przyjdzie...

Mam jeszcze dylemat czy w naszym silniku 1.9 TDI BRB jest możliwość wymiany samej uszczelki pod pokrywą zaworów czy jest ona zintegrowana z pokrywą i trzeba zakupić całą pokrywę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy jak puści białego bąka, to odpala od strzała, czy trzeba trochę pokręcić ? :naughty:

Nie ma problemu z odpalaniem , od strzała ,przynajmniej tak mi się wydaje, ale czasem ma taką jazdę, że zakręci powoli raz jakby akumulator był słaby i dopiero jakby puszcza (jakby coś było zatkane) zakręci i oodpala normalnie, ale nie zwróciłem uwagi czy wtedy puści dymka. U mnie kolego ten dymek trwa 5 sek tyle co przy odpaleniu ,puści jjednego ,małego dymka. Pokrywę zaworów wymieniałem bo stara ciekła po zdjęciu, jak wymieniałem wałek rozrozrządu . Musze i ja zajrzeć do tej odmy , wyczyścić dolot i sprawdzić egr. Ktoś ma jakieś pomysły ? Bo w sumie wydaje mi się, że raczej to nie jest uszczelka pod.głowicą.

Edytowane przez dominik95r95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dymek na ciepłym silniku to raczej niespalone paliwo podczas uruchamiania, na prawdę staruje od razu i równo pracuje od początku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , nie zauważyłem różnicy . Może wtrysk któryś zaczyna siadać ? Bo to się dzieje tylko i wyłącznie czasem, jak np zatrzymam się na chwilę w sklepie i wrócę, odpalam i bum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...