Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siada Kompresor ?


Ketro1989

Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu klimy silnik pracuje ciężej no i jest wyczuwalny spadek mocy oraz slychac syczenie z kratek czy to juz sprezarka siada ? czy wystarczy nabic klime i wszystko wroci do normy?


Po włączeniu klimy silnik pracuje ciężej no i jest wyczuwalny spadek mocy oraz slychac syczenie z kratek czy to juz sprezarka siada ? czy wystarczy nabic klime i wszystko wroci do normy?

byłem dziś na serwisie klimy i nabili mi klime + ozonowanie syczenie nie ustapilo stwierdzili ze to normalny objaw na takie goraczki, co do spadku mocy powiedzieli mi ze sprezarka jest temu winna i po woli mozna sie szykowac do wymiany ew czyszczenia czy regeneracji

moze komus sie to przyda:) pozdrawiam

Edytowane przez Ketro1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdy sprężarka klimatyzacji jest załączona to ma to minimalny wpływ na moc samochodu, przy 1.8 może to normalny objaw z załączoną sprężarką? Chyba, że auto z włączoną klimą w ogóle przyspieszać nie chce... U mnie też syczy, więc jest to chyba normalna sprawa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się.

U mnie mam podobny objaw, jak załącze klime jest wyczuwalny znaczny spadek mocy i ogólnie auto mułowate. Do tego gdy się rozpędzam i przeciągne silnik do wyższych obrotów słychać jakby wycie sprężarki. Kończy się w niej jakieś łożysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się.

U mnie mam podobny objaw, jak załącze klime jest wyczuwalny znaczny spadek mocy i ogólnie auto mułowate. Do tego gdy się rozpędzam i przeciągne silnik do wyższych obrotów słychać jakby wycie sprężarki. Kończy się w niej jakieś łożysko ?u

u mnie jeszcze takiej tragedi nie ma ze ja slychac az tak glosno ;p bardziej slychac wiatrak od klimy :) a co do sprezarki to mozna sprobowac ja zregenerowac bo koszt nowej jest dosc spory ;p

Edytowane przez Ketro1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobną sytuację po włączeniu klimy spada moc.jak auto zgaszę to słychać bardzo mocno syczenie jak by gas uchodził.od jakiegoś czasu zauwazyłem że moja klima szwankuje.po włączeniu chłodzi po chwili się wyłacza (słychać cyknięcie i silnik ma lżej)po chwili spręzarka się znowu załącza ale już nie leci zimne powietrze.a opór sprężarki dla silnika jest taki że ostatnio po dodaniu gazu w ogóle nie chciał ruszyć i po chwili wzrosła temp.cieczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobną sytuację po włączeniu klimy spada moc.jak auto zgaszę to słychać bardzo mocno syczenie jak by gas uchodził.od jakiegoś czasu zauwazyłem że moja klima szwankuje.po włączeniu chłodzi po chwili się wyłacza (słychać cyknięcie i silnik ma lżej)po chwili spręzarka się znowu załącza ale już nie leci zimne powietrze.a opór sprężarki dla silnika jest taki że ostatnio po dodaniu gazu w ogóle nie chciał ruszyć i po chwili wzrosła temp.cieczy

Witam, Mam podobny problem tylko że u mnie czuć załączenie klimy i słabiej się zbiera ale to co mnie zdziwiło to wzrost temperatury cieczy chłodzącej... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...