Skocz do zawartości
IGNOROWANY

komputer pokładowy


Bartek10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem od tygodnia A4 B5 2,5 TDI V6 2000r, połowę różnych funkcji/przycisków poznalem czytając forum wiec już wiem, że mam w nim wyświetlacz FIS ale nie mam manetki do zmieniania funkcji komputera (jest tylko taka zwykła od samych wycieraczek bez dodatkowych przycisków). Sam wyświetlacz wskazuje temperaturę, informację o otwartych drzwiach/bagażniku i da się wykonać automatyczny system testowania FIS lewym przyciskiem na zegarach. Czy to oznacza, że mojemu autku nie dane było mieć te wszystkie funkcje, które posiada komputer pokładowy? - to raczej bez sensu, czy po prostu ktoś kiedyś wymienił te przełączniki na te z wersji bez komputera? I jak wygląda sprawa wymiany takiego przełącznika? Wiem, że sam zakup to koszt 100-300zł w zależności czy używany czy nowy, tylko czy dużo trzeba rozbierać i jaki to będzie koszt?

lukas23: widze ze regulamin to dla kolegi obcy :question: a o twoim problemie to juz bylo i to nie raz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przepraszam za złą kolejność, już się przywitałem.

Przeglądałem cały ten dział forum i takiego tematu nie znalazłem dlatego o to pytam. Zawsze wole najpierw poszukać i dlatego mało zadaje pytań na forach bo zwykle znajduję to co chce ale tym razem tego nie znalazłem więc liczę na odp na pytanie lub link do poprzedniej dyskusji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co było znalazłem jedynie to, że można to obsłużyć klimatronikiem chociaż nikt nie napisał jak? poza tym nic więcej nie ma. Cały czas nie wiem czy ta manetka jest ok i czy jest sens ją zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wczesniej poporstu sam licznik wymienil

Stawiam krate że tak było..

aby się szybko upewnić migiem wykręć zegary i zobacz czy w liczniku masz środkową kostkę.

jak masz to wymieniaj manetkę i gratuluję ale to mało prawdopodobne a jak jej nie masz to zabawa dopiero się zaczyna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przcież były wersje z okrojonym FISem , które nie miały przycisków w manetce od wycieraczek

Pokazuje Ci komp zasieg jaki mozesz pokonać na paliwie , które masz w baku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos wsadzil inny gajger to zalezy jak funkcje ma ustawiona w srodkowym polu bo przelaczyc to jej nie ma czym

Własnie w tym okrojonym FISie standardowo pokazuje jaki zasieg został do przejechania na paliwku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos wsadzil inny gajger to zalezy jak funkcje ma ustawiona w srodkowym polu bo przelaczyc to jej nie ma czym

Własnie w tym okrojonym FISie standardowo pokazuje jaki zasieg został do przejechania na paliwku

i nic wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w nim wyświetlacz FIS

A co tak naprawdę w tej sytuacji oznacza FIS?

To znaczy, żeby było jasne wiem czym jest FIS, ale ... u mnie jest to samo i historia autka nie wskazuje na wymianę zegarów.

Raczej obstawiał bym jakąś ubogą wersję FISa, co to pokazuje:

- rezerwe (symbol dystrybutora paliwa wielki jak stodoła)

- selfcheck

- jak trzebabyło wymienić olej to też wielki symbol bańki z olejem

- i ... chyba tyle

czyli właściwie jest a jakoby go nie było

Chociaż chciałbym coby więcej funkcji było :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyświetlacz wskazuje temperaturę, informację o otwartych drzwiach/bagażniku i da się wykonać automatyczny system testowania FIS lewym przyciskiem na zegarach.

A ja nie mam na swoim wyświetlaczu informacji o otwartych drzwiach. Dlaczego? Mam coś popsute czy jakąś inną wesję FIS'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam na swoim wyświetlaczu informacji o otwartych drzwiach. Dlaczego? Mam coś popsute czy jakąś inną wesję FIS'a?

A bo samochodzik starawy (tak jak i mój ;) jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTEK10 masz audice bez pełnego komputera!!!! nikt Ci manetek i zegarów nie wymieniał poprostu masz zegary z połowicznym Fis-em ( MFA ??) bez spalania, kilometrów do przejechania na baku, predkosci srednich, czasu jazdy .....wiec nie wierze w to by Ci ktoś wymienił zegary i manetki....... Bardzo dużo było modeli bez pełnego FIS-u!!

Zegary z połowicznym fis-em które pokazują spalanie itd ma VW.

Poniezej fotki zegara z pełnym fisem i takim który opisujesz.

pe_nyfis.jpg

po_owicznyfis.jpg

Mozesz oczywiscie sobie zmienić tylko troszke dłubania przy tym jest na forum znajdziesz wszystko na ten temat.

No chyba ze sie myle w tym co napisałem to mnie poprawcie. Ale w starej swojej audicy przerabiałem ten temat wieć troszke zdrowia straciłem nad licznikami do A4 B5

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie odnośnie mojego FIS'a. Czy powinien informować mnie o małej ilości płynu do spryskiwaczy? bo u mnie to nie działa. A może ustawia się to VAG'iem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie odnośnie mojego FIS'a. Czy powinien informować mnie o małej ilości płynu do spryskiwaczy? bo u mnie to nie działa. A może ustawia się to VAG'iem?

A Ty masz pełny fis czy połowiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kilometrów do przejechania na baku

cuber, i tu się mylisz :arrowr:

Przcież były wersje z okrojonym FISem , które nie miały przycisków w manetce od wycieraczek

Pokazuje Ci komp zasieg jaki mozesz pokonać na paliwie , które masz w baku ??

:twisted:
A mam jeszcze pytanie odnośnie mojego FIS'a. Czy powinien informować mnie o małej ilości płynu do spryskiwaczy? bo u mnie to nie działa. A może ustawia się to VAG'iem?

Jak masz pełny FIS to jest możliwość włączenia lub wyłączania tej funkcji VAG'iem. O ile pamiętam, to był już taki temat na forum.

Znalazłem w nowym temacie adadur'a o kodowaniu sterowników - okazuje się, że dotyczy to roczników od 1999, więc nici z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...