Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi - Jaki środek sobie poradzi?


M0rison

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu kupiłem swoje pierwsze audi. Planuje trochę odnowić felgi jeśli jest to możliwe. Alusy mają dosyć mocno wpalone opiłki:

http://zapodaj.net/b69a47a321a9a.jpg.html

Jakiś środek poradzi sobie?

Dwie felgi od strony pasażera są przetarte prawdopodobnie od krawężnika:

http://zapodaj.net/a16b5181ceac2.jpg.html

Jest jakaś możliwość naprawy samemu ich? Czy trzeba odsyłać gdzieś gdzie zajmują się tym, jaki ewentualny koszt?

Dodam ze mam znajomego lakiernika tylko on nigdy renowacją felg się nie zajmował. Jak ktoś coś takiego sam robił może ma jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu kupiłem swoje pierwsze audi. Planuje trochę odnowić felgi jeśli jest to możliwe. Alusy mają dosyć mocno wpalone opiłki:

http://zapodaj.net/b69a47a321a9a.jpg.html

Jakiś środek poradzi sobie?

Z droższych - IronX, nieco tańszy TENZI Prix. Ostatnio chwalą jeszcze tańszy K2 Roton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie owszem ale tych otarć samemu raczej nie naprawisz a taka naprawa kończy się malowaniem . Więc nawet lepiej będzie zrobić wszystkie. Wiem - kasa ale wygląd będzie ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze potrzebujesz jakiegoś dobrego środka do porządnego wymycia felg i oczyszczenia to polecam Tuga Alu. Ta sama zasada co inne środki iron off ale tworzy żel więc dlużej siedzi na feli i dogłębnie ja oczyszcza. Ja właśnie wymyłem swoje fele i wyglądają jak nowe. Użyłem też APC i Mac Prickbort 124 do usuwania smoły i gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wypucowałem drobnym papierem sciernym, a potem prysnąłem sprayem na grafit, efekt super. A papierem wygładziłem je ładnie, wygladają jak po renowacji w firmowym serwisie, a zajęło m to dwa dni, i jakieś 100zł. Jakieś wżery to trzeba zdzierać chyba a nie specyfikami zalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeżeli jeszcze potrzebujesz jakiegoś dobrego środka do porządnego wymycia felg i oczyszczenia to polecam Tuga Alu.

doskonały wybór. Nie jest to środek top 1 ale zdecydowanie wygrywa w stosunku cen/jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ca ja widzę to, to nie jest zabrudzenie tylko odpryski lakieru. Felgi są tak malowane, srebrna jest kładziona na czarną. Najlepiej zanieś je do wypiaskowania, a z resztą twój lakiernik se poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ca ja widzę to, to nie jest zabrudzenie tylko odpryski lakieru. Felgi są tak malowane, srebrna jest kładziona na czarną. Najlepiej zanieś je do wypiaskowania, a z resztą twój lakiernik se poradzi :)

jw. też mi się tak wydaje, że malowane były wcześniej. Warto wszystkie 4 sztuki pomalować inaczej nie będziesz zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem ANGELWAX REVELATION i śmiało mogę ten produkt - ODRADZIĆ. Opakowanie starczyło na dokładnie dwa dokładne czyszczenia czterech felg, trochę sporo jak na opakowanie za 50pln i 500ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić na mocne zabrudzenia felg środek TENZI ALUX z tego co pamiętam to rozcieńcza się go z wodą jest bardzo mocny.

A do usuwania smoły z felg polecam zmywacz sylikonowy nie niszczy lakieru i ładnie zmywa zanieczyszczenia typu smoła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...