Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana silnika 1.8 - 1.8T


TTom3k

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm ciekawy link podeslal kolega...ale nie wydaje wam sie to troche WYOLBRZYMIONE ? 300zl to naprawde nie duzo jesli mialy by byc takie przyrosty ...ale skoro ten chip jest taki tani to po co ludzie oferuja chipy za ponad 1000zl? Niech mi to ktos wyjasni ...?!

Właśnie chciałbym takiej polemiki, ponieważ zdaję sobie sparwę, że osiągi wynikające z montażu tego chipa mogą być przesadnie optymistyczne, ale 300 - to nie jest duża kasa i jeżeli nie ma ona negatywnego wpływu na osiągi i nie powoduje usterek silnika i innych systemów - w sumie tylko na plus, to zastanawiam się, czy nie kupić i chociaż trochę poprawić charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

osiągi na boxie mogą być imponujące

szybkość po jakiej wysra się silnik także może Ci zaimponować

A to wszystko za jedyne 300 zł

Jestem programistą to posłuże się metaforą

Piszę program używający bazy danych w firmie na bazie np. PostgreSQL, docelowo klient ma tan Oracle, pisze na czuja i liczę że bez problemu zadziała..........

:bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

chip w wolnossącym silniku Wam niewiele da

są dwie drogi (właściwie 3)

-swap na 1.8T

-uturbić 1.8

-przeróbki 1.8: kolektory, wydech, dolot, kat i do tego wszystkiego soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym obstawał przy 4 rozwiązaniem sprzedać 1.8 kupić 1.8T może nawet sie uda rok młodszy. No chyba że szkoda dotychczasowego auta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...ja nie licze na cos wielkiego zdaje sobie sprawe ze sam chip niewiele da ale zawsze COS :) Bede mial satysfakcje ze dam rade seryjnemu 1.8 :) Gdyby po czipie przybylo mi do 133PSbylbym zadowolony :) za 300zl....A mam pytanie odnosnie "wybebeszenia" katalizatora...Chodzi mi o to zeby byl...ale pusty w srodku. Da to jakis efekt w mocy ? Wiem ze bedzie glosniejszy i moze wiecej palic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Ja bede niedługo "wybebeszał" kata, trochę mocy to daje podobno, ja bardziej wywalam dlatego ze po 223 000 km to już zbędny mebel i moze przytykac wydech.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...ja nie licze na cos wielkiego zdaje sobie sprawe ze sam chip niewiele da ale zawsze COS :) Bede mial satysfakcje ze dam rade seryjnemu 1.8 :) Gdyby po czipie przybylo mi do 133PSbylbym zadowolony :) za 300zl....A mam pytanie odnosnie "wybebeszenia" katalizatora...Chodzi mi o to zeby byl...ale pusty w srodku. Da to jakis efekt w mocy ? Wiem ze bedzie glosniejszy i moze wiecej palic ?

skad wiesz, czy doda kucykow?? gwarancji nie masz, chyba, ze umowisz sie ze sprzedawca, ze przed i po chipie auto zostanie shamowane, jak nie da spodziewanych efektow to kolo zwraca za wszystko kase. jestem pewien na 100%, ze sie na to nie zgodzi! poza tym skutkiem przyrostu mocy moze byc bardzo duzy wzrost spalania, po prostu te kilka KM bedzie uzyskiwanych ze spalenia wiekszej ilosci benzyny.

a samo wyrzucenie kata nic nie da, za to wymiana calego ukladu na przelotowy o wiekszej srednicy moze dac kilka koni wiecej, podobno w polaczeniu z odetkaniem dolotu kolo 10-12%. morgoth ma racje z wycieciem starego, zapchanego kata - taka operacja moze przywrocic kilka koni bo zdlawiony silnik to slaby silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

1.8 to prawie jak 1.8T

PRAWIE robi wielką różnicę

Co do tego hamowania przed i po zabiegu, nawet jakby kolo Ci się zgodził na te pomiary, to nawet jeżeli uzyskasz +7 KM to niewiele to poczujesz (właściwie prawie wcale) a hamownia tylko Cię dowartościuje i będziesz te konie miał na piśmie (ale nie będzie prawie żadnej różnicy w osiągach)

Pytanie brzmi:

Czy za kartkę która potwierdzi te +7 KM warto płacić za dwa pomiary (załóżmy 300 zł + koszty samego "tuningu")?

PS: uturb, załóż T do 1.8, będzie ciekawy projekt, po drodze spotkasz wiele smoków, przeszkód i wiatru w oczy ale jak Ci się uda to będziesz DUMNY pokochasz turbinę swą. Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty traktujesz te 7 KM jak jakieś blogosławieństwo ... przy takiej różnicy to technika jazdy się liczyć przy małym ściganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez złośliwości te filtry faktycznie coś dają a są i takie "profesjonalne" które można "myć" i przeżyje kilkaset tyś. km

Jednak sądząc że przyrost 7KM w górnym zakresie obrotów spowoduje że kolesia z takim samum motorkiem zostawi się wytyle jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej wrzuc "magiczny czip" w postaci rezystora za 30gr i bedziesz mial "+25KM" jak to wszyscy gwarantuja na allegro. wolnossak + chip to jakos tak nie pasuje do siebie,jakbys mial obrobiana glowice,walki wydech i dolot no to wtedy jak najbardziejbo trzeba to jakos wystroic,ale to bys musial ostro wybulic kasiory, przyrosty hmm...roznie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...