Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVF dymi na czarno


rymcio1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój szwagier ma problem z swoim 1.9tdi avf. Bardzo mu kopci przy dodawaniu gazu, dodatkowo powyżej 2000~rpm w wnętrzu słychac jak by pod maską miał zamontowaną ogromną suszarkę. Pomyślałem że silnik dostajej lewe powietrze i z tąd te problemy. Pojechaliśmy z szwagrem podpiąć auto pod kompa i okazało się że wtryski sa ok, turbina również, wyszedł jedynie jeden błąd nr .17964 charge pressure control negative. Następnie szwagier podjechał do mechanika, on po oględzinach powiedział mu że musi wymienić zaznaczone na zdjęciu elementy http://1drv.ms/1XomyIg .Pytanie brzmi, (to na dole do rura dolotu do filtra powietrza a na górze chyba łącze elastyczne wydechu) jaka jest ich dokładna nazwa żeby spokojnie poszukać w sieci, ewentualnie jakie są numery tych częśći. Sądzicie że mechanik miał rację ? wymiana elementów pomoże w rozwiązaniu problemów ?

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa zaznaczone na zdjęciu elementy nie mają nic wspólnego z wcześniej opisaną przypadłością :decayed:

Jeżeli faktycznie są uszkodzone , to kwalifikują się do wymiany ( łącznik elastyczny wydechu i rura filtr- turbina ) :whistling:

Wracając do dymienia, to macie gdzieś nieszczelność na elementach dolotu, od turbiny poprzez intercooler, do kolektora ssącego i to ona jest powodem syczenia i Batorego z komina :decayed:

Posprawdzaj dokładnie w pierwszej kolejności wszystkie łączniki elastyczne i rury plastikowe, może też wypięła się któraś szybkozłączka :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mój szwagier ma problem z swoim 1.9tdi avf. Bardzo mu kopci przy dodawaniu gazu, dodatkowo powyżej 2000~rpm w wnętrzu słychac jak by pod maską miał zamontowaną ogromną suszarkę. Pomyślałem że silnik dostajej lewe powietrze i z tąd te problemy. Pojechaliśmy z szwagrem podpiąć auto pod kompa i okazało się że wtryski sa ok, turbina również, wyszedł jedynie jeden błąd nr .17964 charge pressure control negative. Następnie szwagier podjechał do mechanika, on po oględzinach powiedział mu że musi wymienić zaznaczone na zdjęciu elementy http://1drv.ms/1XomyIg .Pytanie brzmi, (to na dole do rura dolotu do filtra powietrza a na górze chyba łącze elastyczne wydechu) jaka jest ich dokładna nazwa żeby spokojnie poszukać w sieci, ewentualnie jakie są numery tych częśći. Sądzicie że mechanik miał rację ? wymiana elementów pomoże w rozwiązaniu problemów ?

z góry dzięki za pomoc

naprawiłeś ? jak nie to zadzwoń podpowiem 500442280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podpinam się pod temat .Mam ten sam problem od jakiegoś czasu moje TDI AVF daje z komina jak batory najbardziej koło 3000 obr/min.Mocy nie brakuje!!!!!! nadal jest tylko słychać deikatny gwizd pod maską a przedtem wydaje mi się że go nie było.Czy też należało by zacząć od sprawdzenia układu turbo-intercooler????????i wszystkich innych połączeń????????Dzisiaj przegoniłem go po autostradzie tak z 5km z prędkością 200na godzine to został za mną czarny ślad gestego wiszącego dymu.Jedyne co zauważyłem to to że jak rano jade do pracy to jakby mniej kopcił i to też nie zawsze...

proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj nieszczelności w dolocie, pomiędzy suszarką a kolektorem dolotowym , na 95% gdzieś zdupca powietrze , jak turbina zaczyna więcej pompować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny dym jest oznaką nieprzepalonego ON może to być nieszczelnośc w dolocie lub lejące wtryski, a te mozna sprawdzić na stole u pompiarza po demontażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny dym jest oznaką nieprzepalonego ON może to być nieszczelnośc w dolocie lub lejące wtryski, a te mozna sprawdzić na stole u pompiarza po demontażu

Witam.Miałem przypadek w poprzednim aucie jak padły mi pompowtryski VW PASSAT tdi 130 km i wtedy objaw był taki że kopcił na niebiesko i silnikiem targało na wszystkie strony.Tu tego niema i jest nadal moc a w pasku bardzo spadła.A nie powinno być tak samo???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj udałem się na kanał do znajomego i muszę powiedzieć że rurki gumowe wygladają ok.kolega podpowiada ze może EGR się przycina i z tąd to dymienie?teraz pytanie mam takie czy wężyk podcisnienia podłączony do egr-a powinien cały czas zasysać powietrze nie zależnie od obrotów silnika czy powinno się zmieniać wraz z obrotami??U mnie cały czas ciągnie niezaleznie czy jest 1000 obr czy 3000 obr.czy to jest ok????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to masz padnięty elektrozawór sterujący gruchą EGR-a i nic dziwnego że dymi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to masz padnięty elektrozawór sterujący gruchą EGR-a i nic dziwnego że dymi :naughty:

Czy dalsza jazda z uszkodzonym zaworem może uszkodzić E-gra????????Czy ten zawór to droga sprawa????? Bo wymiane to myślę że sam ogarne............. bo kiedyś to w pasku robiłem tylko w Audi troche dostęp gorszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wężyk od gruchy ( siłownika ) EGR-a i zaślep go.

Możesz tak śmiało jeździć do naprawy, prawdopodobie będzie się świecić kontrolka silnika , bo w AVF-ie ECU monitoruje pośrednio przepływ spalin przez EGR.

Na moc osiąganą przez silnik nie powinno to jednak wpływać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wężyk od gruchy ( siłownika ) EGR-a i zaślep go.

Możesz tak śmiało jeździć do naprawy, prawdopodobie będzie się świecić kontrolka silnika , bo w AVF-ie ECU monitoruje pośrednio przepływ spalin przez EGR.

Na moc osiąganą przez silnik nie powinno to jednak wpływać :hi:

Witam.Tak zrobiłem wężyk zdjęty i jest poprawa -dymu niema nawet przy 230km/h niema śladu a wcześniej zostawała czarna droga.Tylko kontrolka silnika się zapaliła i nic pozatym.Byłem w serwisie Audi żeby kupić ten N18 ale na miejscu (cena to 46 euro)nie mieli i może być na środe a w środe już do polski jadę więc kupię w Polsce.

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widze ze jesteś z moich stron N18 mozna smiało reanimować, nowego nie ma co kupywać bo szkoda kasy, używki chodzą po 30-50zł. Jak coś mam pare sztuk rozwalonych N18 na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...