Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła mijania słabo świecą


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam mały problem,otóż światła mijania świecą bardzo słabo (mam zwykłą żarówkę H7 + soczewka)...Klosze są czyste,nie wymagają polerowania..Co może być przyczyną? Soczewka do regeneracji?(odbłyśnik)..Jaki koszt takiej regeneracji,być może kupno nowej soczewki?(jaki efekt,może ktoś z Was miał taki problem).Proszę o pomoc

Ewentualnie w gre wchodzi montaż Xenonów...Spryskiwacze mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napięcie jakie dochodzi do lamp a z drugiej strony jak masz spryski to nad czym ty sie jeszcze zastanawiasz montuj ksenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu naprawdę fatalnie świecś światła. Pakuj xenon, najlepiej z soczewką z B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, też czytałem o żarówkach itp. Słabe, żółte, rozproszone światło a w deszczu totalna katastrofa. Przyczyna jest jedna - wypalone odbłyśniki a dokładnie ich warstwa odbłyskująca, zostaje goły metal. Do tego ale to już w mniejszym stopniu na pewno brudne soczewki od środka. Kupiłem nowe lampy Depo za 360zł (ori Valeo prawie 1800zł więc bez przesady) + żarówki Osram Night Breaker Unlimitet i świeci super. Nie jest prawdą, że b6 ma fabrycznie słabe światła, po prostu wszyscy co piszą, że są słabe mają wypalone odbłyśniki.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamontuje Xenon'y (chodzi o zestaw HID czy jakos tak?) to czy przy teoretycznie uszkodzonych odbłyśnikach będzie różnica w oświetleniu?warto w takie coś sie bawić??(a xenony od audi ory to jest koszt z tego co wiem ok. 1500tys. zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno Ci powiem odnośnie xenonów - nie pakuj chińszczyzny. Jak kupiłem swoje A4 B6 to koleś miał zamontowane jakieś chińskie xenony, które miały ładną barwę i front wyglądał nowocześnie. Niestety w miarę użytkowania świeciły coraz słabiej. W nocy, nawet przy ładnej pogodzie, nic nie było widać. Zmieniłem żarówki na Osram NightVision i jest o niebo lepiej, ale nadal nie jest tak, jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ksenonach też są odbłyśniki i nie wiadomo w jakim stanie kupisz . No chyba że nowe. Na początek zapodaj dobre żarówki a jakie to poszukaj bo temat jest bardzo obszerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani to, ani to. Koledzy Ci wyżwj napisali, że żadne hidy. Poszukaj na forum kolegę Gwerty i zadzwoń do niego. Zamontuje Ci soczewki z B8 i dodatkowo przetwornicę Koito jeśli chcesz. Będziesz miał xenon z prawdziwego zdarzenia.

I to na pewno nie jest koszt 1800. Nie kupuj też żadnych zamienników. Wymiana żarówek nic Ci nie da.

Miałem to samo, też czytałem o żarówkach itp. Słabe, żółte, rozproszone światło a w deszczu totalna katastrofa. Przyczyna jest jedna - wypalone odbłyśniki a dokładnie ich warstwa odbłyskująca, zostaje goły metal. Do tego ale to już w mniejszym stopniu na pewno brudne soczewki od środka. Kupiłem nowe lampy Depo za 360zł (ori Valeo prawie 1800zł więc bez przesady) + żarówki Osram Night Breaker Unlimitet i świeci super. Nie jest prawdą, że b6 ma fabrycznie słabe światła, po prostu wszyscy co piszą, że są słabe mają wypalone odbłyśniki.

Pokaż mi B6 z dobrymi światłami. Jakoś w B5 ten problem nie występuje i nikt nie wymienia odbłyśników na potęgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A comyślicie o regeneracji odbłyśnika i czyszczenie soczewki? (chociaż nie wygląda źle tzn. żeby była brudna) Koszt za dwie lampy 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem raz regenerację odbłyśników w zwykłych lampach. Po pół roku nie było już widać, że cokolwiek było robione. Robiłem w Gdańsku (mieszkam koło Elbląga), wydałem ponad 100pln + koszta 2 wycieczek do Gdańska, a w tej cenie kupiłbym lampy w dużo lepszym stanie.

Wszystko kwestia tego, gdzie będziesz to robił i jakie są opinie o danym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o Gdańsku ul. Jasna czy cos takiego.Koszt regeneracji 300zł za dwa odbłyśniki + 150 za paliwo. (tj. zawieść lampy i odebrać)...I co według Was byłoby najlepszym rozwiązaniem?Bo ja juz nie wiem. Xenony ori to jescze wyższy koszt.Regeneracja wg kolegi powyżej jest na pół roku to też beż sensu..A nowe lampy firmy Depo czy jakoś tak? (chyba 360 zł za komplet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitroo Ci napisał co najlepiej zrobić, znaj Gwerty na forum zadzwoń cena pewnie nie jest kosmiczna a będziesz miał światło a nie świeczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana na ori odbłyśniki lub ładuj xenon będziesz zadowolony uwierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej regenerację. Tylko wymiana.

Wymiana na co bądź czego ?
Dwa razy już Ci pisałem, co powinieneś zrobić. Nie chce mi się powtarzać trzeci raz, bo mam wrażenie, że tego nie czytasz i tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiana na Xenony to koszt 1500zł (lampy,przetwornice,odbłyski,soczewka z B8) no chyba,że sie myle to poprawcie mnie.Może ktoś poleci jakiś zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...