Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka amortyzatora


em0t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy miał ktoś problem z poduszka amortyzatora? Jakie daje objawy?. Bo u mnie coś puka ale komplet wahaczy zmienione, końcówki, Drążki kierownicze, i łączniki i coś puka nadal i nwm czy to nie poduszka. Bo zaczyna pukac na mocniejszych dołach i czuć to na karoserii. Szukałem za pomocą szukajki podobnych problemów/tematów ale nic nie znalazłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, moja sytuacja jest identyczna tzn. wszystko wymienione, a coś dalej stuka przy większych dziurach (ewidentnie coś z lewej strony, przód). Byłem na dwóch różnych stacjach diagnostycznych i nikt nic nie zauważył w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_mk2 mamy ten sam problem bo u mnie też z lewej strony. Ja już zamówiłem poduszke i zobaczymy. Tylko nwm kiedy wymienię

Witam. U mnie problem rozwiązany. Okazało się że to amortyzator tak pukal. Po wymianie cisza. Amortyzator jak się wcisnelo to nie wracał na swoją prawidłowa pozycje. Z prawej niby jeszcze działał ale by się stało to samo. Bo wcisnelem go do końca i tylko syknelo i gaz uciekł i to samo co w lewym. Temat do zamknięcia :). Więc kolego lukasz_mk2 obejrzyj amortyzatory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki od amorów dają taki głuchy dziwny dźwięk, nie wiadomo skąd dosłownie. Zawsze lepiej przy wymianie amortyzatorów dołożyć trochę grosza i mieć spokój za jedną robotą.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim zawieszeniu 1BA, jak zjeżdżałem ze stromej górki na płasko, to z lewej strony był taki zgrzyt i puknięcie,co się okazało amorek padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem coś takiego i mechanik znalazł przyczynę, były to właśnie poduszki amortyzatora które oddawały taki głuchy dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . a jak sprawdzic dokładnie bez rozbierania czy to własnie posuszka amortyzatora ? wymieniłem całe zawieszenie i dalej mi stuka ale jak jade po duzych dziurach albo jak np gwałtownie zjade z progu zwalniającego albo jak gwałtownie zjade z krawężnika. poza tym cisza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO WŁAŚNIE  taki objaw miałem, po wymiane wahadeł na drodze było w miarę cicho, na większych koleinach dopiero tłukło aż w środku wszystko latało, jak obecnie w moim suzuki ^^

jeżeli poduchy nie pomogą a amory ok to jeszcze trzepać może magiel jak jest konkretnie rozsypany, ale to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam stukanie ale przy szarpnieciu auta jak zmienie bieg i autem szarpnie to wtedy takie stuki sa z prawej strony,zawieszenie sprawdzone nic nie widac amor tez ok, nie da sie zdiagnozować moze ktos mial dzwieki (jak  stukanie metal o metal) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...