Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona szyba, problem z ubezpieczalnią


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, tak po krótce. Zauważyłem pękniętą szyba i przerysowany bok. Zgłosiłem to do ubezpieczalni. Przerysowany bok mi uwzględnili, szyby nie - brak związku. OK, zgłosiłem szybę jako osobną szkodę, dostałem kosztorys przedwczoraj a dzisiaj pismo z odmową wypłaty:

Szanowny Panie,
AVANSSUR S.A. Oddział w Polsce (zwanym dalej AXA DIRECT) niniejszym zawiadamia, że brak jest podstaw do przyjęcia odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania w związku ze zgłoszą szkodą.
Wyjaśniamy, iż zgodnie z § 2.3 ust.1 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Komunikacyjnego, odpowiedzialnością AXA DIRECT są objęte następstwa wypadków polegające na: 1) uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu;
2) uszkodzeniu lub zniszczeniu przewożonego pojazdem bagażu, zgodnie z § 2.1 ust. 3 OWUK;
3) uszkodzeniu lub zniszczeniu wyposażenia dodatkowego pojazdu, zgodnie z § 2.1 ust. 4 i 5 OWUK
pod warunkiem, że powyższe następstwa wypadku powstały w czasie trwania odpowiedzialności AXA DIRECT z tytułu ubezpieczenia AC.

Ponadto zgodnie z definicją wypadku zawartą w § 1.2 ust. 33 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Komunikacyjnego, wypadek jest to zdarzenie niezależne od woli Ubezpieczonego lub kierującego, w wyniku, którego unieruchomieniu lub zniszczeniu uległ pojazd podany w polisie na skutek: 2) kolizji z przedmiotami i zwierzętami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu, wywrócenia się pojazdu, wpadnięcia do rowu, spadku pojazdu ze skarpy.

Informujemy, iż trakcie przeprowadzonych czynności wyjaśniających, AXA DIRECT ustaliła, że brak jest czynnika zewnętrznego, który przyczyniłby się do uszkodzenia szyby.

Mając powyższe na uwadze stoimy na stanowisku, że przedstawione zdarzenie nie jest wypadkiem objętym odpowiedzialnością AXA DIRECT w rozumieniu OWUK, co za tym idzie, brak jest podstaw do przyjęcia odpowiedzialności."
Odwołanie właśnie piszę, jak to ugryźć jeszcze?
Przesyłam zdjęcie szyby, ewidentnie widać, że uszkodzona ostrym przedmiotem a nie "samoistnie"
Dodam, że niestety zgodziłem się, na oględziny samochodu "internetowo", bez przyjazdu rzeczoznawcy. Wyglądało to tak, że zainstalowałem jakiś program, który mi kazali, i chodziłem dookoła samochodu z tabletem i rzeczoznawca sobie zdalnie zdjęcia robił.
opihosg8.jpg
Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz się odwoływał to za którymś razem likwidator i tak ruszy zadka na ponowne oględziny, żeby zrobić kosztorys

Przy AC na pewno jesteś zdany na polisę i to co masz w niej wykupione. Często się zdarza, że trzeba zgłaszać z AC na kilka szkód niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć na przyszłość że najpierw trzeba cegłą przywalic a później zgłaszać u nich szkodę. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć na przyszłość że najpierw trzeba cegłą przywalic a później zgłaszać u nich szkodę. [emoji12]

Taka sama mialem sytuacje z wczesniejszym autem. Miałem pakiet szyby i jak podjechalem do serwisu ktory sie zajmuje szybami to mi dal mlotek w reke i powiedzial abym myslal o tesciowej i walił :-D bo inaczej mi nie przyjmą bo za mala szkoda czy jakos tak.. Tak zrobiłem i wszystko bylo ok. :)

Edytowane przez rozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwołaniu się od decyzji AXY, wezwaniu rzeczoznawcy, dzisiaj dostałem pismo, w którym przyznają mi odszkodowanie. Całość trwała od 19.08.2015 do dnia dzisiejszego (ale jeszcze pieniędzy na koncie nie mam). Reasumując. Na takie towarzystwa jak AXA, trzeba uważać, jak Wam zaproponują oględziny "Internetowo" kategorycznie odmawiajcie! Niestety w moim przypadku, tylko wydłużyło to czas załatwienia całej sprawy. I jak będziecie mieli pęknięcie szyby, to tak jak koledzy wyżej napisali, brać młotek i poprawić, aby nie było wątpliwości, że szyba nie pękła samoistnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spoko, jeśli jeszcze tylko starczy na szybę to już w ogóle ;)
Ale pisałem, że ruszy zadka na szkodę jak będzie trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...