Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd hamulcy przy odpalaniu, twardy pedał po zgaszeniu...


jacca90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znowu mam problem z hamulcami... Mianowicie:

1. Praktycznie przy każdym włączeniu zapłony wyskakuje komunikat na fisie błędu hamulca. Podpięty komputer brak błędów.

2. Po jeździe i zgaszeniu auta i wyjściu do sklepu na 5min wracam i pedał jest twardy gdzie powinienem wcisnąć go z 2 razy zanim zrobi się twardy.

3. Podczas hamowania czuję bicie na budzie i pedale tak jakby tarcze były krzywe a to jest niemożliwe bo rok temu wymieniałem tarcze klocki przód i tył. Nie miałem żadnych awaryjnych hamowań z dużej prędkości. Zawsze staram się hamować silnikiem żeby nie obciążać za bardzo hamulcy.

4. Czasem z niewiadomych przyczyn włącza się pompa ABS ale sam ABS się nie włącza.

5. Mam też wrażenie że czasami na moment zawiesza się turbo.

Obstawiam że to coś z podciśnieniem. Któryś z zaworów albo nieszczelny układ. Nie znam się za dobrze na hamulcach więc niech się wypowiedzą mądre głowy na ten temat i niech mnie nakierują od czego zacząć.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam Jacek


Tyle fachowców na forum i nikt nie pomoże?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez jacca90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne cyrki się działy. Winne było nieszczelne serwo. Ale tak jak piszesz , zacznij od sprawdzenia przewodów podciśnienia (gumowe łączniki itp. ), sprawdź wakuometrem podciśnienie na vaccu, i turbululum. Sprawdź zaworki zwrotne . W sumie ogarnij całe podciśnienie. Sztanga gruszki na turbinie pracuje normalnie ? Słychać może syczenie z okolic serwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...