Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulce strasznie piszczą


Pucek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś czas temu, około 1000km temu wymieniłem tarcze hamulcowe oraz klocki. Klocki nie pamiętam jakiej firmy, dałem za nie 100zł (w sklepie motoryzacyjnym polecono mi, że podobno nie piszczą i są w miarę przystępnej cenie). Niestety przejechałem się i klocki niesamowicie piszczą podczas hamowania. Czasem potrafią piszczeć "delikatnie" nawet gdy zdejmę nogę z pedału hamulca. Czy może być to wynikiem złego zamontowania tarcz/klocków? Tarcz - nie da się źle założyć, klocki mają specjalną prowadnicę z tak zwanymi "uszami" więc w czym może leżeć wina? :) Pozdrawiam! (wiem, tematów było miliony, naszukałem się jak głupi a wszędzie piszą to samo, może dowiem się czegoś nowego, od was - myślę, bardziej doświadczonych użytkowników tego samochodu i tych którzy wolą zrobić coś sami, niż przepłacać za usługi mechaników) PS. tarczę firmy FEBI (100zł/szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkowej fazie, kiedy klocki były nieułożone mogły się za bardzo zagrzać i zeszkliło ich wierzchnią warstwę. Potwierdza to też piszczenie nawet chwilę po zdjęciu nogi z hamulca czyli był ciągły styk. Na ten moment należałoby zdjąć klocki i spokojnie zetrzesz papierem ściernym to co się zeszkliło.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być to wynikiem złego zamontowania tarcz/klocków?

TAK

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/329895-dlaczego-hamulce-piszcza-artykul/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem niedawno u siebie Ferrodo i piszczały przez jakieś 2 tyś km bo się docierały. Teraz już jakieś 5k na nich nalatałem i zero pisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...