Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki podwozia, skrzynia? zawieszenie silnika?


Sparkler02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakladam nowy temat bo już przeczytałem chyba wszystkie posty na forum dotyczące stuków ale żaden nie przypomina mojego problemu. Otóż wmoim A4 słychać metaliczne stuki z podwozia najbardziej na progach zwalniających, kostce brukowej. Stuki są tak głośne że wydaje się, że lada chwila coś się po prostu urwie. Stuki pojawiają się tylko przy jeżdzie na wprost (nie za skręconych kolach), gdy cale auto pracuje góra dół.

Miałem już kilka innych podobnych problemów w przeszłości. Wszystkie udało mi się wyeliminować ale tutaj już nie mam pomysłu. Dodam że komplet wachaczy jest nowy bo wymieniałem 6 miesięcy temu. Kiedyś stukało jak zużyła się guma na łączniku stabilizatora i wymiana załatwiła sprawe. Obejrzalem wszystko dokładnie na kanale i nigdzie nie widać zużytych elementów.

Obstawiałbym coś w zawieszeniu skrzyni lub silnika ale poduszki zawieszenia silnika są olejowe i nie widać wycieków. Zawieszenie skrzyni - być może ale nie wiem czego szukać a i tak nic nie widać.

Samochod to A4 B6 2004 130km sline. Proszę o pomoc bo skończyły mi się pomysły....

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pojedź na dobry szarpak? Nie wiem szczerze mówiąc czym się one technicznie różnią, ale niedawno przy przeglądowym podrgało trochę i wszystko, z kolei jak zainwestowałem 5 dyszek i pojechałem do dobrej SKP, to myślałem że przy samej diagnozie urwą mi zawieszenie :P Jednocześnie mechanik na kanale i dowiedziałem się wszystkiego co chciałem - miałem podobne objawy, ale niestety w moim wypadku wyszło że to dolne wahacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazles rozwiazanie problemu? Ja mam podobne stuki, wszystko mam nowe teraz zabieram sie za wymiane gum stabilizatora.

Przy okazji opowie ktos jakis swoj sposob na wymiane tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w innym aucie miałem stuki przy naciskaniu/puszczaniu sprzęgła i wrzucaniu obojętnie jakiego biegu, wadliwa była poduszka na skrzyni biegów, auto odżyło, też ropniak :D

Sprawdźcie u Siebie poduszki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w innym aucie miałem stuki przy naciskaniu/puszczaniu sprzęgła i wrzucaniu obojętnie jakiego biegu, wadliwa była poduszka na skrzyni biegów, auto odżyło, też ropniak :D

Sprawdźcie u Siebie poduszki :D

jak to sprawdzic najlepiej ? :) bo tez odnosze wrazenie ze jak zrzucam np. z 3 na 2 to jest stuk, albo z np. 2 na 'luz' jest stuk,

gdzie znajduje sie ta poduszka i jak to powinno wygladac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek w Kia Cerato, oddałem auto do mechanika w celu weryfikacji co to się dzieje, wsiadł sprawdził stwierdził, że poduszka pod skrzynia biegów, kupiłem oryginalną za 240 zł i auto jak nowe, gdzie to się w Twoim znajduje pojęcia zielonego nie mam także nie pomogę w tym, ale coś tam podpowiedziałem :)

Jak wygląda to za pewne zobaczysz jak wpiszesz w google i zaznaczysz opcję " Grafika " :D

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Otóż wmoim A4 słychać metaliczne stuki z podwozia najbardziej na progach zwalniających, kostce brukowej.

No nieświeży wątek ale na przyszłość -na progach zwalniających...Jak wiemy nie da się na nie najechać wszystkimi kołami jednocześnie(no tak, wiem...kobiety hihi)

Więc nie od rzeczy byłoby napisanie czy przednia oś, czy tylna. Czy na wejściu puknie, czy na zejściu. Czy jak się kombinuje lewą, albo prawą stroną to różnica jest.

Czy na wstecznym jest to samo, czy zależy od prędkości najścia, czy zawsze.

Bo np. czasem wydech źle złożony/podwieszony/umocowany może bić o elementy zawiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki nie poduszki zawieszenie ale mój przypadek jest śmieszny otóż na kostce brukowej stukało mi coś i stukało co się okazało że stukał klocek hamulcowy bo był za luźny w sumie do tej pory mam takie stuki z klocka

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...