Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Gruszkami ASN


KBM

Rekomendowane odpowiedzi

...i wałkami rozrządu waliliby po głowie ślusarza :D

Z innej strony patrząc, to plastik jest dobrym izolatorem ciepła, gdyby wszystko było tam z metalu to gumy w gruszkach szybko (szybciej) by szlag trafił, no nie? :mysli:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i wałkami rozrządu waliliby po głowie ślusarza :D

Z innej strony patrząc, to plastik jest dobrym izolatorem ciepła, gdyby wszystko było tam z metalu to gumy w gruszkach szybko (szybciej) by szlag trafił, no nie? :mysli:

Fakt. Ostatni upalny dzień i po 3h odstania w dalszym ciągu nie mogłem sie oprzeć nawet o przedni pas.

Jakoś kosmicznie te motory sie grzeją.

Poprzednio miałem ACK i tez nie lepiej ze schłodzeniem po jezdzie do jakiegoś dłubania.

U siebie monitoruje teraz dorobioną mosiężna ośkę pomiedzy gruszkami, czy nie popłynie w któryms momęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocza temperatura cieczy zaczyna się od 80st.C ale tak naprawdę dobrze rozgrzany motor ma temp. płynu pomiędzy 100-115st.C

I jest to przewidziane konstrukcyjnie.

Te 90st.C widoczne cały czas na szafie, to ściema :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o solida to nie cierpię go dlatego posłużył mi jedynie do wygenerowania 3d pdf. Wolę MasterCam. Majstrem to jestem ja więc z tym problemu nie ma nie mniej jednak nie mam możliwości za bardzo przy kombinować tak aby szef nie widział. Tokarkę w pracy mamy z tym, że też manualną a tak złożonego kształtu nie ma sensu robić na manualnej, więc jeśli chodzi o prototyp to oczywiście zrobię sobie jak tylko bd chwila wiadomo trzeba przetestować. Ale jeśli potrzebne było by więcej sztuk to musiał bym to zlecić firmie która z nami współpracuje i mają tokarki cnc ( u mnie są tylko frezarki cnc 3 sztuki ). Zlecając taką robotę najlepiej było by zlecić min 20 sztuk bo inaczej i mi i im nie bd się opłacało tego robić...Cena trudno powiedzieć myślę, że nie mniej na pewno niż 100zł a raczej przedział między 150-200 zależy od ilości do wykonania, wytoczyć to jedno po toczeniu trzeba będzie u nas na frezarce zrobić resztę + jeszcze element do mocowania w mechanizmie ( oryginał jest plastikowy więc się da wcisnąć natomiast aluminiowego się nie wciśnie). Jeśli chodzi o mnie to mechanizm w moim samochodzie działa ok tylko wcześniej miałem walnięty wałek dlatego zmieniłem razem z gruszkami dzięki temu mam drugi zestaw gruszek na testy... Sprawa wałka odpada kategorycznie wykonanie go z aluminium jeśli nawet by się udało to było by to bez sensu bo aluminium się utlenia i w końcu przestało by to działać, poza tym tak jak pisałem trzeba by wtedy przerobić kolektor ponieważ wałek metalowy by go wycierał o wiele szybciej niż plastikowy już nawet nie wspominając o uszczelnieniu całego układu. Jedyną szansą był by plastik z tym, że trzeba by opracować wszystko od nowa tak aby nie było takich cienki ścianek itp ale to znów wtedy przepływ powietrza się zredukuję więc nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w końcu doczekałem i tak jak wspomniałem wyżej czasem lepiej swoje naprawiać niż kupować używki.

Przykład w poniższych zdjęciach.

To moje gruszki:

http://fs2.directupload.net/images/150922/gugeoqh9.jpg

To są te właśnie kupione:

http://fs1.directupload.net/images/150922/n4ne6dcj.jpg

Dodam, że sprzedający nie ma zdjęć tyłu gruszek, a na prośbę o ich przesłanie, kazał zadzwonić do siebie.

W rozmowie mówił, że znają problemy ASNów, mocowanie wałka i sprawdzają przed wysyłką, bo wiedzą na co zwrócić uwagę.

Dostałęm takie jak ze zdjęcia.

Gdyby nie to, że potrzebowałem popychaczy gruszek, to juz bym to pakował z powrotem.

Pokazuje to jednak, że często lepiej się wysilić i swoje naprawiać niż liczyć, że z używki będzie dobry.

Oczywiście nie ma reguły, bo są i ładne używane.

Wracając, proszę się przyjrzeć, na mocowanie wałka (uzywki allegro), w górnym lewa ścianka jest w mikronach, a w dolnym prawa.

Jak się te ścianki kończą to wałek się już nie obraca, bo te dwa zaczepy, według mnie już go nie obruca.

Takie igły też sprzedają :)

Z dobrych info, to gruszki rozłożyłem.

Nawet w miare łatwo poszło :)

http://fs2.directupload.net/images/150922/njmrsrob.jpg

http://fs2.directupload.net/images/150922/sh96ojvy.jpg

Nie upieram się, że da się to rozłożyć ładnie bez śladów ingerencji na samochodzie, ale pewnie sie da, a to oznacza, że mogę zamiast spawanego ramiona mieć całe :)

Envin pozazdrościć zaplecza maszynowego :)

Z cnc dużo można i sobie dorobić i zarobkowo.

Z moimi rozległymi zainteresowaniami, gdybym miał takie machiny to pewnie w ogóle do domu bym nie wracał tylko ciągle coś dłubał :)

Co do piasty na aluminiowych popychaczach (element mocowany w mechaniźmie) to może środek z teflonu wytoczyć i wcisnąć?

Kiedyś piasty śmigieł do silników drona z teflonu toczyłem i bardzo dobrze to działało i się obrabiało.

Może jednak trzeba by wyfrezować przy otworze popychacza, szczelinę jak jest w ori i na wcisk teflon, czy plastik się wciśnie?

Te dorabiane są niby bez nacięcia i wygladają jak by wcisneli plastik z kołnierzem.

http://gruvenparts.com/website/imgs/fullsize/1014.jpg

Tak czy inaczej to musi być tam coś co nie wytrze baryłki mechanizmu.

Cena o jakiej myslałeś 150-200 to sztuka, czy para? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę o takiej cenie za 2 sztuki czyli komplet oczywiście. Właśnie myślałem o jakimś tworzywie typu Tecaform itp. wcięcie w środku musi być inaczej by się to wysówało troszeczkę może być z tym problem ale mam już plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę o takiej cenie za 2 sztuki czyli komplet oczywiście. Właśnie myślałem o jakimś tworzywie typu Tecaform itp. wcięcie w środku musi być inaczej by się to wysówało troszeczkę może być z tym problem ale mam już plan.

Cena wydaje się być adekwatna do roboty i części na jaką płacimy :)

Informacyjnie, spawanie dzwigni gruszki starczyło na niecałe 2tyg.

Z racji, że mam drugie gruszki, to informuję że da się bez problemu mając drugą dzwignię gruszki, wymienić ją na samochodzie, bez odkręcania czegokolwiek.

Zarówno do rozłożenia gruszek używek, jak i mojej uszkodzonej na samochodzie, użyłem jedynie rąk i mini łoma :)

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-reczne/narzedzia-udarowe-i-lupiace/lom/lom-101021/

Zapewniam, że nie ma śladu ingerencji na plastiku i całość jest zatrzaśnięta jak było wcześniej.

Wiadomo jak się wie jak to proste, ale wymiana dzwigni (popychacza) z czyszczeniem wszystkiego zajmuje 10-15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich 

Numer całej gruszki wraz z  wałkiem to : 06c 133 611 może ktoś ma na sprzedaż ? Albo są dostępne te same zestawy naprawcze. 

 

Edytowane przez powaguspisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...